Город Садиба

У чому вирощувати розсаду: замість торф’яних таблеток – чайні пакетики

Хто у чому, а ми вирощуємо розсаду в чайних пакетиках. Тому після чаювання пакетики ніколи не викидаємо, а висушуємо і збираємо, щоб потім їх використати.

Господиня Галина Сергієнко поділилась досвідом вирощування розсади.

Зрізаємо з використаних пакетиків верхній і нижній краєчки, щоб утворилося два міні-стаканчики. Насипаємо у кожен трохи землі (чай не висипаємо, він залишається внизу, служитиме дренажем). Рекомендую у ґрунт додати протигрибковий препарат, попіл, активоване вугілля, розчин марганцівки тощо, щоб не з’явилася цвіль!

Пакетики ставимо в контейнер із невисокими бортиками, наприклад, одноразові для їжі. Змочуємо землю водою. Кладемо в кожен пакетик по дві насінинки, щоб слабший паросток потім видалити. Можна сіяти по багато дрібних насінин, наприклад, петунії, сульфінії чи лобелії.

Накриваємо кришкою, ставимо у тепле місце і чекаємо результатів. Якщо утворюється багато конденсату, кришку треба привідкривати для провітрювання. Взимку розсаду необхідно підсвічувати люмінесцентною лампою щодня по 7–12 годин, причому лампа має бути на відстані 15 см від розсади.

Після появи сходів коріння розсади буде розвиватися в межах чайного пакетика і при пікіровці або висаджуванні не пошкодиться. А це значить, що рослини швидше приживуться.

Дата публікації: 17.01.2019 img Поділитися