Оздоблення лоджій і балконів: чим відрізняються приміщення
Багато хто вважає, що лоджія і балкон – поняття-синоніми, але це в корені неправильне твердження. Згідно першоджерел, поняття «балкон» розшифровується як виступ, а «лоджія» в перекладі з італійської мови означає «приміщення».
Більшість балконів, особливо в квартирах старого фонду, мають практично однаковий розмір. Всі вони характеризуються прямокутною формою, і в рідкісних випадках їх площа перевищує 3-4 м². Лоджія, в залежності від проекту, може мати будь-яку форму і площу, і дуже часто для збільшення житлової площі квартири приміщення об’єднують з основною територією.
Балкон відрізняється навісним пристроєм, і саме з цієї причини обмежуються його несучі здібності. Цю особливість також потрібно враховувати і при виборі матеріалів для обробки, щоб сильно не перевантажувати конструкцію. Крім вбудованого балкона, виділяють і прибудовані, несуча здатність яких визначається типом опор.
Приміщення розрізняються і по конфігурації, і по розташуванню. Балкони також ділять на закриті і відкриті (вибір залежить від уподобань господарів). Найпоширенішим методом прибудови конструкції вважається застосування консольних балок, які заходять усередину споруди, саме на ці балки потім і монтується підлогу.
У будинках з цегли для установки балкона використовується консольна плита, закріплена за допомогою колон із залізобетону і кронштейнів. При такому способі монтажу приміщення може мати будь-яку площу і конфігурацію, але установка можлива не вище другого поверху.
- Приставні. Кріпляться на бічних опорах, а для кращої підтримки застосовуються особові стійки.
- Навісні. Навішуються з використанням особливих кріплень, встановлених на фасаді.
Лоджії теж діляться на відкриті і закриті. Незалежно від типу приміщення, в будь-якому випадку рекомендують виконувати утеплення стін. При цьому краще, коли проводиться зовнішнє утеплення стін, не забирає корисну площу всередині приміщення. Що стосується вибору матеріалів для обробки балконів всередині, то тут можна використовувати такі ж варіанти, як і для ремонту інших приміщень в квартирі. Найбільш поширеним і дешевим способом вважається облицювання балкона вагонкою, яка може бути дерев’яною або пластиковою. Популярністю також користується клінкерна плитка і декоративний камінь. Багато хто віддає перевагу для створення більш привабливого зовнішнього вигляду використовувати комбінування матеріалів.
З чого почати роботу на балконі?
Це залежить від функцій, які покладаються на приміщення. Конструкцію, яку бажають зробити продовженням житлової кімнати, слід оформляти відповідно до загального дизайну приміщення. У тому випадку, коли не планується робити перепланування, можна продумати незвичайний декор і розбавити інтер’єр оригінальними аксесуарами. Якщо переглядати фото обробки балконів всередині своїми руками, то можна помітити, що найчастіше застосовуються такі варіанти матеріалів:
- керамічна плитка;
- імітація натурального каменю;
- оббивка деревом;
- використання різьблення.
Вибір варіанту обробки приміщення вважається одним з найважливіших етапів виконання ремонту на лоджії або балконі, який і буде згодом визначати зовнішній вигляд приміщення. Перед тим як зробити балкон в квартирі, слід правильно підібрати будівельні матеріали з урахуванням особливостей мікроклімату в приміщенні. Важливо розуміти, що проведення робіт по утепленню здатне мінімізувати вплив перепадів температур, що відбуваються на вулиці.
У будь-якому випадку при виборі матеріалів для облицювання слід віддавати перевагу хорошій сировині, яка добре переносить підвищення або пониження температури і є пожежобезпечною. Має значення і привабливий зовнішній вигляд обшивки. Щоб створити стильний балкон, потрібно звертати увагу на якість і привабливість матеріалу, вибирати варіанти, найбільш підходять для балконної обробки.
Перед тим, як оформити балкон відкритого або закритого типу, слід визначити, чи є можливість і бажання виконати утеплення, заміну старих склопакетів на сучасні, установку нових дверей. Всі ці заходи необхідно виконати до початку проведення фінального облицювання, щоб не пошкодити готові поверхні.
- для освітлення краще використовувати точкові світильники і мобільні лампи;
- щоб можна було працювати в будь-який час доби, вікна радять закрити за допомогою жалюзі або штор;
- оформляти балкон рекомендують в стилі лофт або хай-тек, які не сприймають великої кількості аксесуарів;
- меблі краще встановлювати багатофункціональні, але при цьому відрізняється простим і непомітним дизайном.
Якщо основне призначення балкона – приміщення для відпочинку, в обробці також слід віддавати перевагу теплим пастельним тонам і затишним аксесуарам, таким як:
- плетені крісла;
- квіти в горщиках;
- навісні гамаки;
- привабливі фіранки;
- саморобні дивани та крісла з піддонів.
Велика кількість різноманітних фото варіантів оформлення обробки балкона всередині показують, що господарі часто хочуть використовувати приміщення для облаштування зимового саду або оранжереї. У такій ситуації важливо враховувати особливості проростання рослин, які планується розводити в приміщенні.
В цілому для створення оранжереї підійде опалювальне приміщення з теплим склінням. З чого краще зробити стіни на балконі? Тут слід віддавати перевагу вологостійким матеріалами, тому як для нормального росту рослин повітря доведеться постійно зволожувати за допомогою пульверизатора з водою. В цьому випадку не рекомендується клеїти шпалери або використовувати на балконі панелі з дерева, які через постійне перезволоження можуть втратити форму або відклеїтися.
Якщо балкон маленький, уздовж кута і довгої стіни можна розмістити стелажі з книгами. Біля них бажано встановити зручний столик і крісло. Таким чином, простір легко перетворюється в затишну бібліотеку, яку доречно обладнати хорошим покриттям світильником з обертовим плафоном. Ідеальним доповненням приміщення стане невеликий диванчик з м’якими подушками або крісло-качалка.
Кухонну зону виносять на балкон тільки в рідкісних випадках, причому не тільки з-за складнощів, пов’язаних з перенесенням деяких комунікацій, а й з-за необхідності отримання деяких дозволів. Тому частіше на балконі або лоджії облаштовується зона їдальні. Для цього тільки варто підібрати оптимальний розмір столу, а на стінах слід кріпити матеріали, що вимагають простого догляду.