1. Ягоди ожини багаті вітамінами групи В, вітамінами С, Е і К, містять такі корисні для організму мінерали, як кальцій, залізо, магній, калій, натрій, цинк та інші.
2. В Європі ожину не вирощують в промислових масштабах, вона є більше садовою та дикоростучою ягодою, а в Америці її вирощують в комерційних цілях. Лідером по вирощую ожини на продаж є Мексика.
3. Лікувальні властивості ягід ожини були відомі людям ще 2000 років тому. Деякі її властивості, наприклад, описував в працях античний лікар Діоскорид. Свіжі ягоди ожини сприяють втамуванню спраги, надають загальнозміцнюючу і жарознижуючу дію.
4. Надавати оздоровчий ефект ягоди ожини можуть на різних стадіях зрілості. Дозрілі ягоди діють як м’який проносний засіб, а незрілі, навпаки, корисно вживати при розладах шлунка.
5. Ягоди ожини чудово заспокоюють нерви і покращують сон, так як стимулюють кровопостачання судин головного мозку. До речі, з цієї причини ожину корисно вживати, наприклад, під час іспитів, так як вона активізує розумову діяльність.
6. Недавні дослідження показують, що речовини, що містяться в ожині, не тільки виводять з організму токсини і важкі метали, а й можуть зупиняти зростання ракових клітин і навіть знищувати їх, не шкодячи здоровим.
7. Ожина вважається хорошим медоносом. Ожинний мед смачний і прозорий, як вода. Але й варення з ожини ніяк не поступається меду за смаком.
8. У давнину ожину використовували для приготування фарб для тканин. Ця рослина також вважалася священною і навіть магічною за свої властивості сприяти зосередженню і покращувати пам’ять.
9. На відміну від малини ожина краще переносить посуху, так як коренева система рослини розташовується глибше в землі.
10. З ожиною в різних країнах пов’язані народні повір’я. В Англії вважається, що після 11 жовтня ожину збирати ні в якому разі не можна. За повір’ям, у цей день диявол плює на ягоди, тому хто їх з’їсть, буде осквернений.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!