Цегляні будинки вважаються найекологічнішими. Зокрема, червона керамічна цегла має найкращі звукоізоляційні властивості. До того ж це єдиний матеріал, який дозволяє будівлі «дихати» й підтримувати комфортну вологість. Технологія цегляної кладки дозволяє втілити майже будь-який архітектурний проект.
Основними перевагами будинків із червоної керамічної цегли є міцність, надійність, довговічність, стійкість до пожеж, можливість втілення будь-яких архітектурних «фантазій», а головне – це екодім, безпечний для здоров’я.
Недоліками ж будівництва з цегли є те, що терміни виконання робіт довші порівняно із застосуванням інших технологій, а «мокра» робота з цементом і кладкою практично унеможливлює будівництво в зимовий період (треба обов’язково витримувати температурний режим проведення робіт). А також висока вартість: цегла – один з найдорожчих будматеріалів.
Силікатна цегла важча за керамічну, накопичує вологу, а повітря пропускає значно гірше, ніж керамічна.
Монолітні та каркасно-монолітні будівлі почали будувати в Україні відносно нещодавно. Технологія їх зведення, на перший погляд, досить проста: у підготовлену опалубку заливають рідкий бетон. Виходить міцна цільна конструкція без швів.
Каркасно-монолітний будинок та монолітний відрізняються тим, що перша технологія передбачає зведення міцного залізобетонного каркасу, а внутрішні стіни заповнюють вже різноманітними матеріалами (цегла, газобетон, гіпсокартон і т.п.), а при монолітній технології у будинках монолітний не лише каркас, а й усі стіни. Ця технологія дуже матеріалоємна, а будинок у результаті масивний, тому в Україні ця технологія не надто поширена.
Основними перевагами цих технологій є міцність, довговічність, відносна швидкість зведення будинку, широкий простір для архітектурних та дизайнерських ідей. Недоліки: залізобетонний каркас не є екологічним матеріалом, він майже не дихає; погана природна звукоізоляція (зазвичай необхідні додаткові звукоізоляційні прокладки).
Дім із газобетонних, пінобетонних блоків. Ці матеріали мають пористу структуру та накопичують вологу з атмосфери, тож для зведення зовнішніх стін багатоквартирних будинків не придатні, однак для зведення внутрішніх стін використовуються часто. Стіна з газобетонних або пінобетонних блоків потребує надійної зовнішньої гідроізоляції, щоб потім майбутні мешканці не мали проблем із проявом мокроти та грибка.
Завдяки пористій структурі газобетон здатен вивільняти гази, які використовувались під час виробництва, тому він ще й не дуже безпечний екологічно, а звукоізоляційні характеристики пінобетону далекі від ідеальних. Та не зважаючи на ці характеристики, деякі забудовники все-таки використовують їх у будівництві зовнішніх стін багатоповерхівок. Адже вартість такого житла на порядок нижча, ніж при застосуванні інших матеріалів.