Сирник з маком. Набагато смачніше за торт!

Пекла такий сирник море разів і завжди він вдається дуже смачним, вологим, ароматним, і чудово ріжеться. Мені такий сирник подобається навіть більше за торт!

Сирник з маком

Форма 24 см. Корж-основа: 120 г масла, приблизно 250 г борошна, 1 яйце, 100 г цукру, 2 ст. ложки какао, 1 ч. ложка розпушувача, 1-2 ст. ложки сметани. 
Корж-основа. Всі складові змішати (тіста виходить на два таких сирники, половину можна заморозити).
Сирна маса: 1,2 кг сиру жирного, 6-8 яєць, 100 г масла, 60 г манки, 200г цукру, 100-150 г вишень морожених або консервованих, цедра лимона, 50 г крохмалю кукурудзяного або картопляного, 1 п. ванільного цукру. А також 150 г маку сухого.
Сирна маса. Сир, жовтки, цукор, манку, крохмаль, масло, ванільний цукор збити блендером. Збити окремо охолодженні білки з щіпкою солі до піни і обережно об’єднати за допомогою лопатки з сирною масою.
Мак. Мак залити крутим окропом і проварити на середньому вогні 10-15 хв, помішуючи час від часу. Відкинути на сито, залишити, щоб стекла зайва рідина. Додати 2-3 ст. ложки цукру, швидко перемішати і пропустити через м’ясорубку (сито дрібне). Якщо без цукру, то може зламатися електрична м’ясорубка!!! Або мак сухий перемолоти в кавомолці і також залити крутим окропом і проварити 10 хв.
Від загальної кількості сирної маси відважити 600 г і з’єднати з маком,
все ретельно перемішати за допомогою вінчика.
Пергаментом застелити дно форми, боки змастити маслом. Викласти шоколадне тісто і за допомогою дна склянки рівномірно розподілити по формі. Залишити в морозилці на 30 хв. Дістати, посипати вишнями, викласти макову масу, а на неї білу. Випікати при температурі 180 ОС 45- 55 хв. Готовий сирник – коли середина його злегка колишеться.
Спечений сирник залишити остигати у виключеній духовці. Полити охолоджений сирник шоколадною  глазур’ю, обов’язково залишити на ніч у холодильнику. Тоді сирник гарно нарізається.
Шоколадна глазур: 4-5 ст. ложок сепараторної сметани, 2 ст. ложки какао 1 ст. ложка цукру, 50 г масла. Все змішати ретельно і на середньому вогні довести до кипіння, постійно помішуючи. Не кип’ятити!
Рецепт Тані Козак. Пекла і фотографувала Наталя Іськів

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook