У вас виникла ідея купити штучну ялинку? Але ви не знаєте, яку краще вибрати, щоб мала натуральний вигляд і прослужила роки? Тоді прислухайтеся до наших порад.
Чому варто купити штучну ялинку?
- Збереження природи. Ви збережете від кількох до кількох десятків дерев від вирубування.
- Довговічність. Середній термін служби штучної ялинки 7 років. А ялинка підвищеної якості може прослужити набагато довше.
- Економічна вигода. Штучна ялинка окупиться в середньому за 3 роки.
- Легка установка. Штучну ялинку просто і швидко зібрати. Вона компактно зберігається.
- Чистота в домі. Штучна ялинка не осипається, тому не доведеться щодня під нею замітати і думати, як утилізувати після закінчення свят
- Краса. Штучна ялинка завжди матиме ідеальний вигляд з усіх боків на відміну від купованої, яка може бути пошкодженою або несиметричною.
Настінні ялинки, які не займають багато місця: 30 ідей
Які бувають штучні ялинки?
Найперше розрізняють два види: штучна ялинка (має конусоподібну крону, гілки спрямовані донизу і приховують стовбур) і штучна сосна (гілки спрямовані вгору і не закривають стовбур, хвоя довша, ніж у ялинки, більш овальна крона).
Штучні ялинки бувають різноманітних кольорів: білі, яскраво зелені, світло-зелені, темно-зелені, із забарвленням, яке імітує голубу ялину, з ефектом засніження, з шишками, із вмонтованими світлодіодами тощо. Голки можуть бути литими або виготовленими з плівки.
Якими іграшками не можна прикрашати ялинку, щоб не притягувати негатив
Існують три типи збірки штучних ялин.
- Гілки кріпляться за допомогою гачків. Кожна гілка окремо кріпиться до стовбура. Такі ялинки зручно зберігати, адже вони займають мало місця. Але треба витратити час на збирання і розбирання і завжди є ризик, що якась частина може загубитися.
- З шарнірним механізмом. Такі ялинки розкладаються і складаються, як парасолька. Вони дуже зручні у використанні, але є ризик, що з часом механізм може вийти з ладу.
- Литі ялинки. Такі вважаються найнадійнішими і довговічними. Їх основний мінус – їх незручно зберігати і транспортувати.
Як вибрати якісну ялинку?
Дуже важливо звернути увагу на якість матеріалу, з якого виготовлена ялинка. Від цього залежить не тільки ціна, а й ваша безпека і здоров’я. Обов’язково попросіть у продавця сертифікат якості. У ньому має бути вказано, що у складі виробу відсутні формальдегіди, метилен, ацетон та різного роду смоли.
Обирайте дерево, виготовлене з вогнетривких і незаймистих пластиків або поліетилену. Ялинки, виготовлені з полівінілхлориду, менш вогнетривкі. Вони не горять, проте плавляться під дією високих температур. Якісні сучасні штучні дерева мають захисне покриття на стовбурі і просочення хвої, що оберігають їх від займання при контакті з несправною гірляндою, бенгальськими вогнями, свічками.
З якого матеріалу обрати ялинку?
Здебільшого для виготовлення штучних ялинок використовуються такі матеріали:
- Монофіламентна нитка. Досить жорсткий і якісний матеріал, який надає дереву пухнастість. В основному такий матеріал застосовують при виготовленні штучних сосен.
- ПВХ плівка. Це м’який і не такий якісний матеріал. Вироби з такого матеріалу трохи дешевші, ніж з монофіламентної нитки.
- ПВХ волосінь. Досить дешевий матеріал. Ялинка, виготовлена з волосіні дуже пухнаста і схожа на справжню сосну. Але її гілочки дуже колючі і схожі на йоржики для миття пляшок.
- Поліпропілен. Вважається найкращим матеріалом для створення штучних ялинок. Поліпропілен максимально точно імітує живе дерево (кожна гілочка окремо відливається в спеціальних формах, а потім збираються в єдину ялинку). При правильному використанні прослужить такий виріб десятки років.
Обов’язково огляньте ялинку, якщо маєте таку можливість. У неї не має бути неприємного хімічного запаху. Підставка має добре фіксувати деревце, бути стійкою. Найзручніша – хрестоподібна, яка не сильно кидається в очі своїм кольором і конфігурацією. Проведіть рукою по хвої: голки повинні бути пружні, добре зберігати форму і міцно триматися на гілочках. Ніде не має виступати дріт.
Як обрати висоту ялинки
Якщо у вас обмаль місця у домі або ви хочете поставити ялинку на столі, – обирайте невеличке деревце заввишки до 90 см. Якщо дозволяє площа і в оселі є діти, неодмінно поставте більшу ялинку – 120-200 см, тоді святковий настрій вам гарантовано.
Читайте також: