Сімейний бюдждет: мій, твій, наш?

Якщо господарювати спільно, то, як підказує досвід, виходить дешевше. Але у чоловіків та жінок неоднакове розуміння того, на що мають витрачатися гроші.

Отже, ти таки дожилася до певного періоду життя, коли з’явився ВІН, твій мужчина. Ви з ним побралися, і спершу, щасливо подорожуючи на весільні гроші, не дуже переймалися тим, як і на що будете жити далі. Обоє – зі звичайних сімей, без великих статків та багатих дядечків-тіточок десь в Аргентині. І раптом почалося: на море хочеться, а грошей бракує. Комп потрібно, але третій кредит не подужаємо. А ще ж мийні засоби. І порвані колготки. І закупи продуктів на тиждень.

Гроші біжать між пальців. І ти ніяк не наважишся сісти та спокійно розібратися з тим, як же орагнізовується отой сімейний бюджет? Бо від цього ЗАЛЕЖИТЬ (так, ми навмисно пишемо це слово великими літерами), уяви, твій психологічний стан!

Отже, затям, що бюджет буває спільний, роздільний і рухомий. Тому погляньмо, який у тебе, а потім подумаємо, чи тобі з цим комфортно, і що з цим робити.

На нашу бочку

Це такий, який усе життя був, наприклад, у наших тата-мами. Вони працювали в пролетарській країні, отримували майже однаково, відтак суперечки, хто кинув на «бочку» більше, ніколи не виникали. Крім того, у татові було те одвічне, що господар має утримувати родину. Тому він чесно віддавав усі гроші мамі, зоставляючи собі бодай на пивасик, що вартував тоді копійки. Та і які тоді були покупки? Левова частка йшла на оплату комунальних послуг, а одяг, придбаний завдяки багатогодинним біганинам по крамницях, тоді передавали у спадок.

Одне слово, нині цей варіант, коли і картки банківські у кожного свої, та й доходи трохи різні, втрачає актуальність. Хоча, якщо ви цілком і повністю довіряєте одне одному, то кладете гроші в одному місці, й бере кожен, згідно з потребами. Ба цей варіант програшний. Бо часто так буває, що до зарплати ще довго, а в тайнику вже порожньо. Й обоє розводите руками: ми ж витрачалися на вкрай потрібне!

Він може видавати тобі частинами. Але ти, погодься, почуватимешся приниженою. Спільно планувати всі покупки? Можливо. За умови, що ви заробляєте однаково.

ПЛЮСИ
Якщо господарювати спільно, то, як підказує досвід, виходить дешевше. Добре, коли все обговорюється і немає недомовок. Тут може допомогти так звана домова книга, у яку подружжя записує всі витрати. Ну й, окрім того, зовсім не страшно, коли комусь через кризу затримують зарплатню.

МІНУСИ
Якщо чоловік підприємець, багато коштів витрачатиметься на вкладення в бізнес. У цьому разі гроші, як кажуть, течуть, і відстежити геть усе не вдасться. До того ж у чоловіків та жінок неоднакове розуміння того, на ЩО мають витрачатися гроші.

Тобі іноді соромно зізнатися, що одна стрижка вартує його… шести відвідин перукарні. А він може купити кілька нереально дорогих вудок й оком не моргнути. І тут дуже просто посваритися через бюджет.

У мій гаманець – зась!

Нині епоха індивідуалістів. І нічого тут не вдієш. Так солодко усвідомлювати, що ось ці свої гроші я можу спустити за один день! Ех-х-х-х-х!
Ну, спустила. Ну, пожила день по-царському. Але ж потім позичати підеш до кого??? Авжеж, до нього, чоловіченька. Або він (якщо до вудочок докупив намета й мисливського собаку про всяк випадок) – прийде по позики до тебе.

У таких випадках зостається призначити час «розплат». Тобто повернення боргів одне одному.

Втім якщо вам раптом заманеться купити велике двоспальне ліжко, то, як видно з психології вашого бюджету, кожен заплатить тільки за свою частину. Щось у цьому є. І водночас, якось не зовсім затишно.

ПЛЮСИ
Ти никаєшся собі зі своїм капіталом, можеш навіть назбирати на чорний день. І без гризот совісті стрижешся за півзарплати й нікому про це не звітуєш.

МІНУСИ

Таким чином тобі годі буде накопичити гроші на купівлю чогось грандіозного. А коли народиться дитятко – за що будете жити? Чи, не приведи Господи, захворієш? У таких випадках одразу стає зрозумілою ціна кохання. Відірвуть від серця заради тебе сотню-другу чи ні? А чи просто підіймуть на ноги пів-України, аби тебе, серденько, вилікувати. І ні з чим не будуть рахуватися. Ти як думаєш?

Гроші, на місці стій чи кроком руш?

Одне слово, тут майже банківські стосунки. Вирішуєте, що маєте одну спільну бочку, куди скидаєте гроші на якісь великі закупи. Обумовлюєте суму, яку кожен має щомісяця туди покласти. Відкладені гроші у такий спосіб – це святе!!! Той, хто посягне на них, не порадившись з іншим, відлучається від сімейного ложа й підлягає страшним психологічним тортурам (жарт).

Але ж частинка, ваша солоденька частинка кровно зароблених лишається з вами! Ура!

ПЛЮС
Ти і він – дві голови, які радяться про великі витрати. І водночас за кожним лишається ще частина грошей на особисті потреби. Але це за умови, що отримуєте приблизно однаково.

МІНУС
А от коли, скажімо, навпаки: ти заробляєш мало, а він – більше, і складаєте на спільну бочку однакову суму, то ризикуєш лишитися без кишенькових грошей. Ще й дорікнути йому закортить. Мовляв, живеш, як король. Та на твої «кишенькові» я рік могла жити і співати!

Одне слово, висновок простий. Сваритися, коли у вас зовсім немає грошей, ви будете значно частіше, ніж коли вони бодай якісь будуть в обох. Вважається, що останній варіант є найбільш ідеальним, це так званий рухомий бюджет. Хоча є відомі пари, де чоловік утримує себе, дає значну частину грошей дружині, яка теж нібито працює. І вона оте все складає на свій особистий рахуночок… Таки не дуже впевнено почувається в чоловікові… Ох, часи фінансової кризи! Ви змушуєте додумуватися до таких цікавих комбінацій!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook