Усі овочі мають свої переваги, однак на наших ділянках місця не так багато, тому доводиться обирати, що посадити. І хоча експерименти з новими культурами завжди цікаві, деякі з них не варті наших зусиль. Ось список овочів, які, на мою думку, краще не вирощувати.
Які овочі не варто садити

-
Топінамбур (земляна груша)
Топінамбур справедливо вважається корисним продуктом завдяки високому вмісту пробіотиків, які корисні для здоров’я кишківника. Однак його вирощування вимагає обережності та зваженості.
По-перше, він дуже агресивно розростається і займає багато місця, тому може швидко захопити вашу ділянку. Як би ви не намагалися, вивести його звідти потім буде складно.
По-друге, не всі його люблять їсти. Хоча він багатий на інулін і клітковину, що корисно для травлення, у деяких людей топінамбур може викликати дискомфорт, здуття та проблеми зі шлунком, якщо вживати його занадто часто.

-
Ківано
Цей екзотичний фрукт з родини гарбузових часто викликає захоплення – такий він незвичайний! – але вирощувати його не варто. По-перше, ківано дає малий урожай. І навіть якщо плоди з’являються, вони не мають апетитного вигляду: товста шкірка та багато насіння.
Хоча часто пишуть, що його на смак ківано схожий на тропічні фрукти, насправді багато хто пише, що він нудний та неособливо смачний. Тому краще вибирати перевірені, смачні сорти динь або огірків.

-
Артишок
Артишок — це великі рослини, що займають багато місця, тому для їхнього вирощування потрібно значно більше простору, ніж для інших овочів. Він повільно росте і потребує багато часу, щоб дати урожай.
Ці рослини здебільшого не дають великої кількості плодів, тому можна виростити набагато більше інших культур на тій самій площі.
Велике колюче листя артишоку може створювати незручності при зборі врожаю. Для багатьох краще купити готові серцевини артишоків у супермаркеті, ніж витрачати стільки часу на вирощування.

-
Фіолетові помідори
Фіолетові помідори, хоч і красиві, на смак часто не виправдовують очікувань: на смак вони такі ж, як червоні.
Проблема може полягати в тому, що визначити їхню стиглість буває непросто, що призводить до збору незрілих плодів.
Замість того, щоб вирощувати декоративні сорти, краще зосередитись на смачних і ароматних помідорах, які дадуть відчути справжній смак літа.

Радимо також прочитати: Квіти на городі садять не для краси
-
Гігантські гарбузи
Гігантські гарбузи — це чудова атракція для осінніх свят, але вони займають дуже багато місця та потребують значної кількості води та добрив. Їхні величезні плоди вимагають багато зусиль, щоб виростити їх до потрібного розміру, а при цьому один кущ може займати до 100 квадратних метрів.
Крім того, ці гарбузи потребують багато вологи, під час спекотного літа їх доведеться поливати майже щодня.
Оскільки гарбузи недорогі, вирощувати їх на власному городі не завжди доцільно, адже вони займають дорогоцінне місце, яке можна використовувати для більш корисних культур.
Та й їсти гігантські гарбузи не дуже зручно: поки з’їсте шматок, решта плоду буде псуватися.

-
Фізаліс
Фізаліс має неповторний смак, який можна або полюбити, або зовсім не терпіти. Проте його вирощування на садовій ділянці може викликати проблеми. Рослина швидко виходить з-під контролю, і залишені плоди можуть прорости новими рослинами, що створює безлад.
Крім того, його плоди, які можуть бути красиві, мають неприємний запах, якщо залишити їх гнити в ґрунті. Якщо вам потрібен пікантний смак для соусів, краще звернутися до родича фізаліса — томатильо, який не має таких проблем.

-
Кукамелон (мишачі кавуни)
Кукамелони — маленькі плоди, що нагадують кавунчики, але на смак вони не схожі на них. Їхній смак може бути кислим, терпким чи навіть гірким, що робить їх малопривабливими для більшості людей. Вони також ростуть як в’юнкі рослини, що займають багато місця і можуть досягати висоти до трьох метрів. Якщо ви шукаєте щось солодке, краще вирощувати дині чи інші культури, що не займають так багато місця.
Сподіваюся, цей список допоможе вам уникнути зайвих труднощів та зробити вибір на користь більш корисних та смачних культур у вашому саду.
Радимо також прочитати: Як зробити город красивим: ідеї та поради від ландшафтного дизайнера