Кухня Рецепти

Шикарний масляний крем для еклерів і тортів

Дуже вдалий рецепт! Таким кремом можна перемащувати практично будь-які торти. Він ідеально підходить для бісквітів, “наполеонів”, еклерів та безе. А ще його дуже смачно просто їсти ложкою і важко зупинитися, щоб не з’їсти все.

01.03.2021 16:06

Французький масляний крем

6 жовтків, 100 мл води, 150 г цукру, 350 г масла кімнатної температури (82%), ваніль.

Збити масло добіла, додати ваніль. Окремо збити жовтки з дрібкою солі до побіління. Воду з цукром довести до кипіння у каструльці з товстим дном на середньому вогні. Не помішувати! Коли зверху будуть утворюватися бульбашки, акуратно знімати їх силіконовим пензликом (можна просто розмазувати по стінках посудини). Варити, доки сироп досягне 120 ОС. Це приблизно 3–4 хв на великому вогні. Готовність сиропу можна перевірити, крапнувши краплю сиропу у склянку з колодною водою: має утворитися в’язка кулька. Зняти з вогню і занурити емність у каструлю з холодною водою на 15–30 с, щоб тільки трішки охолонув. Тонкою цівкою вливати сироп в яєчну суміш (лити не на стінки емкості, а в жовтки, щоб їх прогріти і знезаразити раптом що), збиваючи її на малій швидкості міксера. Вливши весь сироп, збивати, поки маса стане кімнатної температури. Маса буде досить рідкою – так і має бути. До жовткової маси по ложці додавати збите масло. Спершу буде видаватися, ніби крем розшаровується, зарідкий, але за кілька хвилин він набуде однорідної консистенції і загусне.

Якщо цим кремом прикрашати торт, його до подачі краще тримати в холодильнику, щоб декор не підтанув. Готовий крем можна заморозити, а коли треба – дістати і розморожувати у холодильнику.