Мікрозелень є ефективним засобом для оздоровлення і омолодження організму, оскільки всі цінні природні біологічно активні речовини містяться в ній у концентрованій формі. Аби поповнити організм необхідними елементами, варто їсти молоденькі, 1-2 тижневі пагони овочевих рослин, вирощених до перших листочків. Мікрозелень можна виростити і на підвіконні, головне – аби було багато сонячного світла, а збирати потрібно відразу після появи перших листочків.
Дослідження університету штату Меріленд показало, що мікрозелень містить у 40 разів більше вітаміну Е, у шість разів – вітаміну С, у 69 – вітаміну К.
Не можете вранці встати? Допоможе мікрозелень
Мікрозелень рекомендовано їсти всім, але особливо тим, хто сильно втомлюється, рано встає, активно займається спортом, планує вагітність, переніс застуду або грип, приймав антибіотики, має схильність до алергій, надмірну масу тіла, ожиріння печінки (стеатоз), сухість та чутливість шкіри.
Як вживати:
Додавати в салати, класти в бутерброди між сиром та маслом, густо кришити в готові супи, пасту, піцу, начинки із кисломолочного сиру, йогурти, кефір, робити зелені коктейлі (з кисломолочними напоями, томатним соком, протеїновим порошком).
Як вирощувати:
Перш за все, потрібно вибрати місце – тепле і освітлене. Добре підійде підвіконня. Тут мікрозелень можна вирощувати впродовж цілого року. Паростки з посіяного насіння виростають приблизно через тиждень.
Вирощувати можна у глибоких контейнерах, наприклад, спеціальних пророщувачах, які можна придбати у квіткових магазинах. Ґрунт слід зволожити, висіяти насіння, а зверху знову накрити шаром землі, яку треба акуратно утрамбувати. Залишити в теплому і світлому місці й постійно підтримувати вологість ґрунту. Після того, як паростки досягнуть 7-10 сантиметрів у висоту, їх можна зрізати і з’їсти.
Є і значно простіший спосіб: на дно контейнера покласти туалетний папір у кілька шарів, насипати насіння і залити водою, аби вона ледь покрила насіння. Надалі дбати, аби насіння постійно було зволожене. За 6-7 днів уже можна збирати врожай паростків.
Вирощувати на підвіконні можна базилік, кінзу, фенхель, редис та інші пряні рослини. У такий спосіб також можна висадити будь-яку садовину: буряк, салати різних видів, соняшник, гірчицю, броколі та пекінську капусту.