Салати
- Салат “традиційний”: кропиву потримати в кип’ятку 2 хв, порізати цибулю зелену, варені яйця, засмачити майонезом або сметаною.
- Салат із сиром: сир домашній, варені яйця, кропива (ошпарити два рази окропом) і зелена цибуля. Заправити сметаною або майонезом.
- Зелений салат: листочки кропиви (ошпарити окропом), листочки кульбаби (замочити на ніч у воді, щоб позбутися гіркоти), цибуля молода – все порізати, полити соєвим соусом, посолити, додати олії і дати постояти 15 хв.
Випічка
4. Млинці: у тісто до несолодких млинців (оладок) додати ошпарену і збиту блендером кропиву. Готувати як зазвичай.
5. Начинка: можна додавати кропиву у начинку у пироги та кіш, у налисники (сир, кропива і варені яйця).
6. Кекси з кропивою. 250 г борошна, 70 мл олії, 150 г цукру, 150 г кропиви, 2 яйця, 1 ст. ложка розпушувача, дрібка солі. Кропиву промити гарячою водою, збити блендером з олією. Яйця збити з цукром і змішати з кропивою, туди ж просіяти борошно та розпушувач, додати сіль. Випікати при 170 ОС 30 хв (Рецепт Олі Савчук).
7. Зелене тісто. Парити кропиву, відцідити і збити блендером. Це пюре додавати у будь-яке тісто, щоб надати йому зеленого кольору (вареники, лапша, лазанья, книглі (кльоцки), лаваш тощо).
Кропива смажена
8. Кропива у клярі: верхня частина гілочок кропиви (десь 10 см, молоді листочки) ошпарити окропом. Зробити кляр, як для кабачків, вмочувати кожну гілочку у кляр і смажити.
Другі страви
11. Зелені макарони. Обірвати листочки, помити, залити невеликою кількістю води, проварити, перебити блендером. Додати борошно і замісити тісто. Води більше не давати, тільки пюре з кропиви. Рецепт Галини Чопак
12. Ліниві вареники з кропивою. Зробіть ліниві вареники з домашнього сиру і додайте відварену кропиву. Так готують в Італії – це дуже смачно.
13. Яєшня та омлети та омлет з кропивою. Яєшня з дрібно нарізаною кропивою – це закарпатська традиційна страва на Пасху.
14. Гарнір. Листя кропиви обірвати, промити, запарити 2 рази кип’ятком. Додати сіль, оливкову олію – гарнір готовий. Можна змішати 1:1 зі шпинатом. Можна з листям кульбаби.
15. Канелоні з сиром і кропивою. Так готують в Італії. Кропиву відварюють, збивають в блендері, додають рікоту (типу нашого домашнього сиру), яйце, приправи до смаку. Начиняють цим канелоні і запікають у духовці. Можна замість трубочок, насмажити налисники.
Перші страви
16. Окрошка: кефір (айран), ковбаса, яйця варені, кропива, огірок, сіль, зелень і зелена цибуля.
17. Крем-суп: відварити кропиву, додати молоко, яйця, сметанку трошки муки, сіль. Усе змішати, дати покипіти 1-2 хв. Корисно, смачно, ситно.
18. Борщ з молодого щавлю і молодої кропиви. Кропиву при цьому не треба запарювати, лише ретельно помити. Додавати лише листочки.
Соуси
Напої
Закуска