Сад, город і квітник може бути не тільки врожайним і красивим, а й стильним. У садівництві є свої модні тенденції.
1. Високі грядки мають безліч переваг перед традиційними. Вони полегшують обробіток ґрунту, забезпечують швидше дозрівання культур, більш захищені від заморозків, дозволяють створювати город у місцях, які взагалі непридатні для землеробства, тощо. Ділянка з високими грядками виглядає дуже акуратно і симпатично, схожа радше на клумбу, ніж на город.
2. Вертикальне озеленення – модне рішення для тих господарів, які мають невелику ділянку. Це можуть бути грядки у вигляді вежі, багатоярусні грядки, а також вертикально розташовані кашпо. Основне завдання вертикального озеленення –на мінімальній площі виростити максимум рослин.
3. Їстівне озеленення. Зазвичай обійстя прикрашають квітами і декоративними рослинами. І багатьом не спадає на думку, що горщик, наприклад із суницею, не менш красивий, ніж із квітами. Суть цієї тенденції в тому, що сад (і оселю) можна прикрашати овочами, фруктами і ягодами.
4. Город на підвіконні, балконі даху. Займатися садівництвом можуть дозволити собі навіть міські жителі: вирощувати ягоди, овочі, пряні трави можна на підвіконні і балконі, а на даху будинку –виростити цілий сад. Це модна тенденція у густонаселених містах Європи, де залишається дедалі менше території для парків, а повітря все більше забруднюється.
5. Сад у горщику. Вирощування рослин у контейнерах дає можливість зробити їх мобільним. Таким чином можна час до часу змінювати обличчя своєї ділянки або ж вирощувати влітку надворі теплолюбні рослини, а на зиму забирати їх у дім.
6. Міксування культур. Якщо раніше кожну культуру вирощували окремо, на своїй грядці, то тепер модно на одній ділянці компонувати кілька видів рослин. Наприклад, між грядками з картоплею посадити горох (підживлює і допомагає позбутися колорадського жука) або де-не-де посіяти нагідки і чорнобривці (допомагають боротися зі шкідниками). Головне – знати, що з чим можна поєднувати.
7.Зоосад. Останній тренд – заселяти сади різною живністю: рибками, метеликами, птахами. Навіть якщо у вас немає ставка, щоб оселити в ньому рибу, а надворі зима – і метеликам ніде взятися, можете повісити у саду годівнички – і милуватися птахами.
8. Скуйовджений сад. У моді – природний ландшафт, схожий на натуральні зарості, луг, узлісся. Симетрія, чіткі лінії і форми відходять у минуле. Невибагливим рослинам певна неохайність буде тільки до лиця.
9. Сад без кордонів. Усе більше людей вирощує рослини вдома, а їсти чи відпочити виходить, навпаки, у сад чи на подвір’я. Доказ тому – величезний асортимент садових меблів, що є у продажу. Під відкритим небом готують, тренуються, дивляться кіно і навіть сплять у вуличних павільйонах. Сад стає основним місцем, де влітку збираються сім’я і друзі. Усе йде до того, що кордон між садом і домом поступово стирається. І сад часто облаштовують, як кімнату.
10. Декоративний город на вигляд нагадує клумбу. На рівненьких охайних грядках цікавої форми поряд із городиною можна вирощувати квіти, пряні і лікарські трави. Також овочі із красивим листям (як-то мангольд, декоративна капуста, салат) можна виростити у бордюрі обабіч садових стежок, посадити на квітнику або додати в композицію на газоні (наприклад, ревінь, амарант), обвити ними альтанку чи арку (огірки, квасоля, гарбуз).