Сім’ї часто стикаються з дефіцитом житлових квадратних метрів і змушені тулитися в умовах обмеженого простору одно- чи двокімнатних квартир старих планувань. Радикальним способом розв’язання проблеми може стати покупка більш просторого житла, різні варіанти розміну і т.д. Але з урахуванням високих цін на нерухомість, більш логічним кроком є використання всього потенціалу наявної квартири.
Зазвичай, головним резервом корисного метражу – є холодні лоджії й балкони. Але перетворити їх в житлові приміщення заважає непростий український зимовий клімат. Необхідно якісне утеплення, а часто і комплекс заходів, іменований як балкон під ключ. Таким чином з місця, куди виходять лише при гострій потребі, шляхом скління, обшивки та інших робіт, створюється лаунж-зона, міні-оранжерея, робочий кабінет, ігрова кімната, спортивний зал або навіть спальня.
Визначаємося з цілями
Спершу членам сім’ї потрібно вирішити, як вони хочуть використовувати балкон або лоджію. Якщо це господарські цілі, на кшталт зберігання консервації або своєрідна комора, то ремонт балкона можна обмежити склінням і незначною обробкою. А ось якщо планується об’єднання із суміжною кімнатою або облаштування незалежної житлової зони, то без якісного утеплення не обійтися.
Як «вичавити» з балкона додаткові житлові метри
Щоб отримати функціональну кімнату, балкон потрібно склити, виконати герметизацію та гідроізоляцію стін, стелі та підлоги, утеплити всі ці поверхні. В ідеалі потрібна і зовнішня обшивка, що з точки зору законів фізики набагато краще захищає від втрат тепла. Попередньо також варто розглянути можливість і доцільність винесення балкона. В цьому випадку можна як додати простору (винос по підвіконню), так і збільшити загальну площу (винос по плиті).
Більшість з описаних робіт, включаючи фінішну обробку і меблювання, пропонуються підрядниками в якості послуги балкон під ключ. До переваг комплексного благоустрою відноситься більш приваблива ціна і швидкість реалізації у порівнянні з делегуванням всіх цих процесів різним виконавцям.
Правила утеплення
Якісне утеплення треба починати з вибору відповідних конструкцій для скління. План мінімум – металопластикові профілі REHAU від 70 мм глибиною і 2-камерні склопакети з одним енергоощадним склом.
Як утеплювачі для внутрішньої обшивки потрібно використовувати легкі матеріали, які не збільшують навантаження на плиту БАЛКОНУ. Також вони повинні бути не дуже товстими, щоб утеплювач не «з’їдав» корисну площу. Обшивати балкон (лоджію) треба по всьому периметру конструкції. До того ж підлозі й стелі треба приділити підвищену увагу, якщо відповідно сусіди знизу і зверху мають зовсім не засклений холодний балкон.
Ще одна обов’язкова умова для створення теплого балкона – наявність джерел тепла. В їх ролі можуть виступати теплі підлоги або електричні конвектори.
Якщо планується облаштувати на балконі не просто робочий кабінет або зону відпочинку, а припустимо, спальню або дитячу кімнату, то вимоги до теплоізоляції зростають, плюс додається необхідність якісного захисту від шуму. Для цього варто розглядати ще більш прогресивні пластикові вікна з низькоемісійним склом, заповненням камер аргоном, різної дистанції між склами й т.д.
Предметну інформацію можна уточнити у профільних фахівців компанії «Газда-екозберігаючі вікна», відповідально підходячи до вибору виконавців ремонту на балконі.