Чому у петунії жовтіє листя

Є кілька головних причин, які можуть викликати пожовтіння листя у петунії. Дуже важливо знати про захворювання заздалегідь, щоб вміти його побачити в потрібний момент і почати лікування.

Петунія дуже красива рослина, яка відрізняється від інших різноманіттям кольорів, легкістю і ніжністю. Рослина дуже добре підходить для прикраси балкона або клумби. І хоч вирощувати петунії досить просто, квітникарі-новачки іноді стикаються з різними проблемами.

Щоб не виникало питань, чому у петунії жовтіє листя і що робити, потрібно розібратися з особливостями догляду і знати, які захворювання характерні саме для цієї рослини.

Якщо вирощувати петунії, то тільки правильно. А це означає, що повинен бути своєчасний полив, добриво і обробка від комах. Важливо не забувати про правильній температурі, щоб цвітіння тривало довго. Садівникам не слід забувати про регулярному огляді гілок. Адже навіть приділивши кілька хвилин в день для догляду за рослиною, можна уникнути появи маси неприємних ситуацій.

Атакує борошниста роса або павутинний кліщ

Дуже часто листя петунії починають жовтіти саме через борошнисту росу, навіть якщо рослину посаджено в горщиках. Таке захворювання, як борошниста роса відноситься до грибкових інфекцій. Воно може з’являтися через різку зміну умов вирощування рослини, коли занадто велика вологість або температура. Зовні ця хвороба виглядає як білий наліт по всій рослині.

Щоб вилікувати таке, потрібно докласти трохи зусиль. Щоб позбутися від хвороби потрібно пересаджувати рослину і попередньо пропарювати тощо грунт, щоб усунути грибок. Дуже важливо після пересадки дотримувати температурного режиму. Не допускати застою вологи.

Не рекомендується використовувати велику кількість добрив, особливо тих, в яких є навіть невелика кількість азоту. Багато садівників стикаються з появою павутинних кліщів, що провокує різке пожовтіння листків петунії.

Кліщі вважаються найбільш небезпечними комахами для петуній. Невелика комаха червонуватого кольору практично повністю огортає рослину сріблястим павутинням. З’являється кліщ в той час, коли порушена вологість або рослина страждає від засухи.

Обробку від кліщів потрібно проводити за допомогою спеціалізованих засобів, які можна придбати в садових магазинах. Якщо проводити обробку будинку, можна використовувати мильний розчин, яким потрібно обробляти листя. Якщо петунії ростуть на відкритому грунті, обробку можна проводити слабким розчином з сіркою.

Поява попелиці

Жовте листя у петунії може спричинити попелиця. Таке невелика комаха може завдати величезної шкоди рослині або навіть повністю знищити її. Попелиця зазвичай розташовується на внутрішній стороні листочків, які поступово починають жовтіти і висихати.

Попелиця буквально вбирає в себе весь сік рослини. Дуже важливо регулярно переглядати крону рослини і якщо з’явилися перші ознаки того, що рослина починає в’янути – застосувати відповідні заходи.

 

Попелиця поширюється досить швидко. Щоб впоратися з нею, можна купувати різні хімічні обприскувачі, або ж приготувати їх вдома самостійно. Для розчину нам потрібно нікотин-сульфат розвести з мильною водою. Хімічна речовину можна купити в будь-якій аптеці.

Пропорції: 1 г речовини на 1 л води. Квітку потрібно обробити кілька разів, але з перервами в один день. Якщо провести обприскування вчасно, попелиця може зникнути вже через 3-5 днів.

Є також інші причини, які також можуть вплинути на рослину. Петунія може пожовтіти з таких причин:

  • недостатня кількість заліза у використовуваному добриві;
  • порушений режим поливу;
  • вода для поливу занадто жорстка;
  • порушений температурний режим.

Саме тому так важливо дотримувати правильного догляду за рослиною. Кожен з факторів може зіграти вирішальну роль. І не варто забувати, що вражають шкідники не тільки одну рослину, вони можуть повністю знищити ваш сад, якщо несвоєчасно обробити рослини.

Неправильний полив

Полив рослин один з важливих процесів, що впливає на ріст і якість квітів. Якщо ви помітили білий наліт на ґрунті, це може вказувати на те, що рослина уражена хлорозом. Якщо просто говорити, то в грунті утворилася дуже велика кількість кальцію, що негативно позначається на рості рослини. Найчастіше це пов’язано з тим, що вода, яку проводять полив дуже жорстка. Вихід із ситуації може бути один – зміна води.

Рідину краще всього брати попередньо відстояну. Можна також застосовувати різні добрива та добавки, у яких є великий вміст заліза. Але, такий метод допомагає не завжди. Якщо немає можливості придбати магазинне засіб, можна на кілька днів у воді замочити цвяхи або залізні труби.

Вода, яка залишилася відмінно підійде для поливу. Такий народний метод користується успіхом у тих, кому для поливу потрібно використовувати велику кількість рідини.

Садівники, які вирощують петунії кілька років, часто не використовують хімічних добрив і добавок, адже натуральні засоби можуть також добре впливати на ріст рослини і його цвітіння.

Правильний догляд за петунією

Щоб петунія як можна менше переносила різні захворювання і не страждала від шкідників, їй потрібен якісний догляд. Саме правильний догляд дозволяє уникнути появи жовтих листків. Для цього потрібно регулярно поливати рослину, краще робити це один раз в день і ближче до вечора.

Якщо петунія зростає в жаркому, посушливому кліматі, полив потрібно робити практично в сутінках, так рослина не буде отримувати опіки від сонця. Такий полив також запобіжить появі кліщів.

Якщо ви побачили невеликі точки темного кольору на листках рослини, це може вказувати на надмірну вологість грунту. В такому випадку, необхідно на кілька днів припинити полив і уважно спостерігати за рослиною.

 

Полив потрібно відновити тільки коли на верхньому шарі грунту буде утворена шкірка. Дуже важливо додавати в грунт підгодівлю. Досить робити це 2-3 рази в сезон. Якщо ви хочете, щоб рослина довго радувало вас цвітінням, треба вчасно обрізати зів’ялі квіти і листочки. Це дозволить новим бутонам з’являтися швидше.

Якщо ви вирощуєте петунії в горщиках на балконі, дуже важливо накрити рослину або занести в будинок, якщо на вулиці почав йти дощ. Краплі дощу можуть серйозно нашкодити їй. Зливи також погано впливають, адже вони можуть легко пошкодити дуже ніжні квіти і листя. Після дощу петунія зазвичай виглядає трохи незграбно.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook