Є безліч ідей, як прикрасити вікна і підвіконня до Нового року: паперовими сніжинками, витинанками, саморобним декором, фарбами, штучним снігом, оригінальними композиціями. Ми зібрали цікаві фото і майстер-класи з виготовлення новорічного декору, який можна зробити своїми руками.
Шаблони для сніжинок
Про те, що вікно до Нового року можна прикрасити сніжинками, вирізаними з паперу, багато хто з нас пам’ятають ще з дитинства. Цей спосіб і до цього дня залишається найпопулярнішим в декоруванні вікон квартир, офісів та навчальних закладів. А все тому, що потрібні матеріали для такого декору зазвичай завжди є під рукою.
Аби вирізати сніжинку, вам знадобиться квадратний аркуш білого паперу та ножиці (краще з тонкими кінчиками). Складіть його щонайменше вчетверо трикутником, намалюйте візерунок і виріжте ювелірно по лініях. А ми вам підкинемо шаблони з красивими – складними та простими – візерунками.
Трафарети для витинанок на Новий рік 2023
Сніжинки – не єдина форма, яку може прийняти новорічна аплікація. За допомогою паперу і ножиць можна створити величезний асортимент прикрас різних форм і розмірів. Традиційно такі вироби називають витинанками. Сніговики, Дід Мороз, Снігова королева, санчата з оленями, ялинки та інші тематичні новорічні фігурки – все залежить від ваших умінь і фантазії. Якщо святкуєте Різдво, прикрасити ваше віконце можуть і різдвяні сюжети: віфлеємська зірка, вертеп, янголята.
Популярністю користуються паперові балерини – їх просто виготовити, вони виглядають вишукано та красиво. Для того, щоби прикрасити вікно витонченими танцівницями у пишних пачках, достатньо вирізати силуети, а замість спідниці використати сніжинки.
Що є найважливішим – будь-який малюнок може повторити кожний, навіть без навичок малювання. В інтернеті є шаблони і трафарети у великій кількості, їх можна роздрукувати і вирізати без особливих проблем. До речі, не забудьте, що гряде рік тигра – прикрасьте вікно тематичними аплікаціями з тигрятком в головній ролі.
Щоб ви не заморочувалися складними пошуками трафаретів для витинанок, пропонуємо вам топ-15 найкрасивіших варіантів. За їх допомоги ви зможете прикрасити віконце до новорічних свят. І провідне місце серед них, звичайно, займає тигрятко – символ прийдешнього року.
Для прикрашання вікна можна створювати не тільки маленькі аплікації, але й цілі картини з витинанок.
Як клеїти візерунки з паперу
Якщо у вас вже є готові витинанки, котрі ви вирізали самостійно чи за трафаретами, то самісінький час клеїти іх на вікно. Ділимось з вами рецептом створення клейового розчину та розповідаємо, як клеїти витинанки:
- Беремо чашку з водою та кладемо в неї чверть шматочку білого мила.
- Ретельно перемішуємо до однорідного стану.
- Отриманий розчин наносимо широким пензлем на папір, після чого акуратно приклеюємо аплікацію до скла.
- Коли ваша мереживна краса висохне, для ще більш святкового ефекту збризніть її штучним снігом.
За таким же принципом, як і вікна, можна прикрасити дзеркала і глянсові фасади шаф у будинку. На дзеркалі мереживні сніжинки та штучний сніг виглядатимуть не менш красиво, ніж на шибці.
Готові наліпки на вікно
Новорічні наліпки на вікно – ще один нескладний і доволі популярний спосіб зробити віконце максимально ошатним та яскравим до новорічних свят.
Можна пійти простим шляхом – купити наліпки, котрих вдосталь на полицях магазинів. Серед готових новорічних наліпок ви знайдете й Діда Мороза, й санки, й оленів, й засніжені будиночки, й сніговиків, й багато ще чого. Зазвичай подібні картинки мають клейку основу, що дає можливість легко прикріпити їх до вікна й настільки ж легко зняти.
Більш складний спосіб, що потребує творчих зусиль, – зробити тематичні наліпки на вікно самостійно. Що для цього потрібно:
- Шаблони для малювання.
- Звичайні прозорі файли.
- Шприц без голки.
- Клей ПВА.
Шаблони з потрібними нам малюнками вкладаємо у файли, набираємо у шприца клей та малюємо зверху на файлі по контуру зображень. Малюнок, який ви збираєтесь обводити, повинен бути достатньо великим без дрібних деталей. Клей має тенденцію розтікатись, тому замість тонкого мереживного візерунку у вас може вийти суцільна пляма.
Закінчивши малювати, прибираємо малюнки на просушування. Висохнувши, клей стане прозорим, й ви зможете легко зняти його з поверхні файліку. Відклеївши клейовий малюнок від файлу, акуратно приклейте його до вікна, за необхідністю відкорегуйте контури картинки за допомогою ножиць – ПВА легко різати в засохлому стані.
Отримані прозорі наліпки будуть гарно виглядати на вашому новорічному вікні, а вечірні вогні та світіння гірлянд надасть їм казкового льодистого мерехтіння. Якщо є бажання додати кольори, замість клея ПВА можна використати об’ємні фарби для вікон, вітражні фарби чи кольоровий клей – такий варіант виглядатиме яскраво та ще більш святково.
Якщо не хочете купувати спеціальні фарби, змішайте клей з аквареллю, додаючи сухі блискітки, – прозорі кольорові картинки красиво переливатимуться на світлі та тішитимуть око. Сухі блискітки можна знайти в будь-якій крамничці типу «все для творчості», але, в разі чого, їх можна замінити на косметичний глітер чи блискітки для нігтів – вони частіше за все опиняються під рукою та до того ж мало чим відрізняються від блискіток для декору.
Новорічний розпис на вікні
Якщо ви не дуже полюбляєте орудувати ножицями та віддаєте перевагу малюванню, подумайте про те, аби прикрасити ваше вікно тематичними малюнками. Якщо вмієте малювати – імпровізуйте, якщо ні – використовуйте шаблони й трафарети в інтернеті чи ті, що можна купити у магазині.
Мило
Мабуть, один із самих економічних, але при цьому дуже ефектних способів причепурити вікно до Нового року – візерунки милом. Для отримання карколомного результату вам знадобляться віконне скло, шматок білого мила і бурхлива фантазія. Виходять дивно ніжні і красиві візерунки. Це можуть бути геометричні орнаменти, зимові тематичні малюнки, сніжинки, ялинки – все, на що здатні ваші уяву і руки.
Зубна паста
А чому б і ні? Приготуйте на бій себе і дітей звичайнісінької зубною пастою, шматочком поролону або звичайною губкою для миття посуду, блюдцем, скотчем і трафаретом (пластиковим або з паперу).
Як створювати візерунки і малюнки зубною пастою? Спочатку пасту необхідно видавити на блюдце або в будь-яку невелику тарілку, а поролон – згорнути трубочкою і закріпити в такому положенні за допомогою скотча, так його буде зручніше тримати і малювати.
Малюємо у наступний спосіб:
- Вмочуємо поролонову трубочку у зубну пасту.
- Притискаємо до вікна трафарет.
- Заповнюємо пастою простір всередині трафарету мазками.
- Пізніше, коли паста трохи висохне, зображення можна деталізувати за допомогою дерев’яної палички.
Фарби
Якщо ви хочете, аби ваше віконце на Новий рік сяяло усіма кольорами веселки, було барвистим, яскравим та навіювало позитивні думки, скористайтесь фарбами. Особливо доречною різнокольорова картинка буде на вікні дитячої кімнати.
Малювати на склі можна гуашшю, а можна придбати вітражні фарби. Вітражні фарби потрібно брати на водній основі, вони, на відміну від тих, що на основі синтетичного розчинника, не мають такого різкого запаху, зручні у застосуванні та змиваються водою, без необхідності використовувати додатковий засіб.
Фарбою можна намалювати Діда Мороза чи Санта Клауса в в яскраво-червоному жупані та традиційній шапці з білою габою, зелену ялинку з різнокольоровими іграшками, будиночок, занесений снігом, зірочки, сніжинки, санки чи символ майбутнього 2022-го року – тигра. Для зручності можна придбати чи роздрукувати на папері трафарет, і з його допомогою розмалювати віконце.
Якщо хочете намалювати справжній шедевр на вікні, обов’язково сходіть на новорічний майстер-клас із прикладної творчості зі знижкою до 80% від Покупону. Викладач дасть вам ази, пояснить базові принципи правильного малюнка та навчить правильно поєднувати кольори у живописі.
Що ще можна прикрасити на вікні
Влаштовуючи вдома новорічну казку, не варто обмежуватися вікном, адже є ще підвіконня, наче створене для святкової композиції, штори, які також можна ефектно декорувати.
Підвіконня
На підвіконні, особливо якщо він у вас широке, на Новий рік можна влаштувати справжню казку з підручних матеріалів.
Казково і святково виглядатиме композиція з картонного пейзажу та сяючої гірлянди. Як її зробити?
- Скріпіть кілька аркушів картону або щільного паперу (за довжиною підвіконня) і виріжте силуети зимового пейзажу або панорами міста. Прикріпіть до вікна.
- Покладіть трохи поролону, вати або холлофайберу.
- Зберіть кілька паперових будиночків, зробіть отвори у бокових стінках і простягніть гірлянду через все місто.
Простий, але не менш красивий новорічний декор для підвіконня можна зробити за допомогою скляних банок чи пляшок та сяючих гірлянд. Візьміть пляшки, наприклад, з-під вина чи інших напоїв, або банки для сипких, у кожну покладіть по одній гірлянді будь-якого кольору (для цього краще купити гірлянди на батарейках, щоб не потрібно було підключати їх до розетки).
У вас вийде ціла серія дивовижних святкових світильників, які особливо гарно виглядатимуть на кухонному підвіконні. До речі, замість гірлянд у пляшках можна розмістити свічки – подібна прикраса виглядатиме таємничо, як у старовинних казках.
Є зайві банки та інші місткі скляні ємності – зробіть композиції у банках. Розмістіть у них ялинові гілки, шишки, ялинкові іграшки та інші тематичні дрібниці. Усередині банки постіліть вату або дрібно порізаний спінений поліетилен для імітації снігу. Якщо прикрасити блискітками та штучним інеєм, композиція виглядатиме ще більш по-зимовому. Якщо ви фанат стилю рустик, кантрі, еко, то вам знадобиться невід’ємний елемент такого роду декору – джутовий шпагат.
Як зробити новорічний підсвічник зі звичайної банки:
Якщо у вас немає часу на складний декор, але кортить, щоб інтер’єр виглядав святково, розташуйте на підвіконні красиве блюдо із свічками, ялинковими гілками та апельсинами. У шкірку апельсинів можна увіткнути зірочки гвоздики, формуючи чіткі геометричні візерунки.
Новорічний натюрморт можна доповнити яскравими зимовими ягодами типу калини чи горобини, паличками кориці й цукатами – разом ці смачні прикраси створять справжню ароматну симфонію, що ідеально підходить для зими.
Подібний декор можна залишати на вікні до кінця зими, адже він скоріше сезонний, ніж чисто новорічний. А більш довгочасним його можна зробити, якщо замінити свіжі апельсини (котрі ви рано чи пізно з’їсте) на засушені.
Також підвіконня можна прикрасити й іншими новорічними декораціями: будиночками-свічниками, пряниковими будинками, придбаними на святковому ярмарку чи спеченими власноруч. Нададуть підвіконню святкового вигляду красиво розкладені ялинкові гілки, стильні полотняні мішки, наповнені шишками, дерев’яні та картонні прикраси, а також тематичні вироби, виготовлені самостійно.
Більше ідей новорічного декору на вікні:
Штори
Аби вікно мало святковий вигляд навіть у затуленому стані, прикрасьте штори. Класичний варіант – повісити на карниз гірлянду.
Це можуть бути гірлянди-нитки, котрі спускаються по одній донизу і таємничо мерехтять у складках тканини, а можна обрати гірлянди-штори, які будуть звішуватись з карнизу поверх звичайних завіс, створюючи ефект сяючої полотнини із зірочок. Ще є тайські гірлянди, котрі дуже стильно і яскраво виглядають на шторах та на карнизі.
Прикрашене таким чином вікно дивуватиме не тільки вас і ваших гостей, але й випадкових перехожих. Однак у гонитві за красою декору не варто забувати про техніку безпеки – пам’ятайте про те, що, виходячи з дому, не слід залишати гірлянди увімкненими.
- Як вибрати електричні гірлянди, безпечні для дітей і дому
До святкової підсвітки карниза можна додати ялинкові чи соснові гілки, котрі будуть не тільки красиво виглядати, але й дарувати чудовий аромат, думками та почуттями переносячи вас прямо до хвойного лісу. Поверх штори можна повісити різдвяний ялинковий віночок: його можна зробити самостійно зі справжніх гілочок, а можна купити штучний.
Для декорування штор і карнизу підійде звичайний блискучий дощик чи ж ялинкові кульки, які можна закріпити на стрічці, аби вони спокійно спускались вздовж складок тканини. Кульки бажано купувати пластикові, аби, розсуваючи штори, ви не ризикували розбити прикраси.