Діти Сім'я

Про дитину розкажуть зліплені нею фігурки

Іноді за допомогою пластиліну дитина «розповідає» про те, для чого не знаходить слів: про свої страхи й образи, глибокі переживання й емоційні потрясіння.

Іноді за допомогою пластиліну дитина «розповідає» про те, для чого не знаходить слів: про свої страхи й образи, глибокі переживання й емоційні потрясіння. Придивіться уважніше до фігурок, які ліпить ваша малеча.

Дитина постійно обирає пластилін ПОХМУРИХ КОЛЬОРІВ (чорного, коричневого, сірого) і ліпить якихось ЧУДОВИСЬК – це тривожний дзвінок для батьків, потрібно звернутися до фахівця.

Малюк ЗМІШУЄ КОЛЬОРИ, робить дерево червоним, а траву фіолетовою – це навіть добре. Працює його уява, він хоче змінити світ і зробити його цікавішим.

Дитина ЛІПИТЬ ТІЛЬКИ ТЕ, ЩО КАЖЕТЕ, можливо, це свідчить про те, що малюк боїться ухвалювати рішення і брати на себе відповідальність.

Фігурки АГРЕСИВНІ (з шипами, зубами, кігтями, зброєю), можливо, дитина відчуває себе незахищеною, намагається «оборонятися», відчуває тиск з боку оточення, тому постійно перебуває в напрузі.

Фігурки НЕПРОПОРЦІЙНІ (занадто велика або замала голова, величезні або крихітні очі тощо) – привід для занепокоєння. Завеликі очі або величезний рот говорять про страхи, які відчуває дитина. Завеликі вуха – що дитина дуже серйозно стурбована думкою оточення. Замалі очі свідчать про внутрішній дискомфорт, небажання бачити, що відбувається навколо. Замалі вуха – ознака того, що дитина постійно перебуває в стані самозахисту, носить «броню», а крихітний рот змушує припустити, що малюк приховує свої емоції.

Дитина приділяє дуже багато уваги ПРИКРАСІ, ДРІБНИМ ДЕТАЛЯМ – ознака підвищеної стурбованості думкою оточення, ознака можливих проблем із самооцінкою.

Дитина ЛАМАЄ зліплені фігурки, при цьому відчувається агресія – можливо, таким чином малюк виплескує негативні емоції. У такому разі треба з’ясувати, що стало причиною їхньої з’яви. Можливо, дитина символічно «знищує» свого кривдника (до речі, цей метод використовують в арт-терапії).

Дитина вимагає ЗБЕРІГАТИ всі зліплені фігурки – можливо, за допомогою їх малюк намагається компенсувати якийсь внутрішній дефіцит, наприклад, спілкування з ровесниками або вашої уваги.

Дата публікації: 13.05.2017 img Поділитися