Православні християни 6 серпня відзначають Преображення Господнє. В народі його називають Другим Спасом або Яблучним Спасом. Це свято має глибокий релігійний зміст і давні традиції.
Преображення Господнє: про що це свято?
Свято Преображення Господнього має глибоке релігійне значення. Воно символізує явлення божественної природи Ісуса Христа.
Згідно з Євангелієм, Ісус запросив апостолів на високу гору для молитви, де перед ними відкрилася Його божественна слава. “Його обличчя засяяло, мов сонце, а вбрання стало сліпучо білим. Тоді раптом Мойсей та Ілля явилися їм і почали розмовляти з Ісусом”, – йдеться в Євангелії. Ця подія описана в Євангелії від Матвія, Марка і від Луки.
Свято Преображення Господнього є символом очищення і просвітлення людської душі, перемоги світла над темрявою.
Звичаї пов’язані з Яблучним Спасом
- До цього свята, жінкам заборонено їсти яблука, бо порушивши заборону вони візьмуть на себе гріх першої жінки – Єви.
- Також яблук не можна вживати батькам та жінкам, які втратили дітей. Відмовившись від цих фруктів, вони вшанують пам’ять своїх загиблих діточок.
- На Яблучний Спас, ще не можна вбивати мух, займатися важкою працею й прибиранням та купатися у відкритих водоймах.
Що потрібно робити на Спаса
- Віряни в цей день повинні відвідати церкву, освятити яблука та пригостити ними й іншими ласощами дітей, бідних і жебраків.
- Цього дня традиційно освячують плоди нового врожаю, особливо яблука, а також інші фрукти та ягоди. Свячені яблука вважаються особливими, їх їдять на знак подяки Богу за щедрість природи. Вважається, що вони принесуть здоров’я та добробут.
- Головною метою свята є очищення. Всі віряни повинні збагатити свою душу та викинути з голови погані гріховні думки. Найкраще провести свято з близькими людьми у родинному колі за пісним столом.
- У народі існує звичай готувати на Яблучний Спас традиційні страви з яблук, наприклад, пироги.
- На свято слід очиститися від поганих думок і гріхів, прочитати молитву на Преображення Господнє.
Post Views: 30