Правильний догляд за мийками для кухні

Кухонна мийка перебуває в постійному контакті з брудною водою, різними залишками їжі, жирним посудом. Тому вона швидко покривається плівкою і вапняним нальотом. На ній залишаються навіть звичайні відбитки рук і бризки від води.

Кухонна мийка перебуває в постійному контакті з брудною водою, різними залишками їжі, жирним посудом. Тому вона швидко покривається плівкою і вапняним нальотом. На ній залишаються навіть звичайні відбитки рук і бризки від води. Для підтримання постійної чистоти потрібно знати, як чистити ті чи інші матеріали та види забруднень.

Догляд за мийками з різних матеріалів

Незалежно від матеріалу, уся кухонна поверхня вимагає регулярного щоденного та щотижневого очищення. Догляд за різними раковинами має лише незначні відмінності.

Нержавіюча сталь

На ній не буває плям від харчових барвників, але можуть з’явитися відбитки рук, сліди від бризків води, вапняковий наліт й не тільки. Тому важливо регулярно мити поверхню раковини та витирати її насухо, щоб забезпечити їй кришталеву чистоту. Відмити плями на нержавіючій мийці легко за допомогою мильного розчину зі звичайного засобу для миття посуду. Найефективніше змивати бруд і жир круговими рухами губки.

 

Кераміка (fraceram)

З керамічними виробами треба бути дуже обережним. Як правило, зовні їх покривають глазур’ю, щоби зменшити пористість. Якщо пошкодити її абразивними засобами, з’являться подряпини. Коли в них потрапить бруд, його неможливо буде вичистити. Видалити плями із поверхні легко м’якою стороною губки невеликими круговими рухами. Потім мийку треба витерти насухо серветкою з мікрофібри.

 

Фраграніт

Відчистити плями на мийці з гранітної крихти або технологічного фраграніту від Франке також не складно. Такі композити складаються з твердої фракції каменю, що надає їм особливу стійкість до механічних пошкоджень і хімічних речовин. І в забруднень практично немає шансу пристати до поверхні. Доглядати за мийками Франке надзвичайно просто, оскільки він має антибактеріальні властивості. Для щоденного прибирання теж достатньо губки, води й невеликої кількості миючого засобу.

 

Штучний матеріал (тектонайт)

Вироби з фірмових композитів Franke дуже практичні у всіх аспектах, але потребують правильного очищення. Єдине, що може зіпсувати зовнішній вигляд тектонайту — вапняний наліт від води. Щоби відмити його на мийці, найкраще підійде звичайний засіб для миття посуду, чия безпека давно доведена.

Ще кілька порад для чистоти

Щоби не пошкодити матеріал, не можна використовувати:

  • абразивні засоби;
  • луги (аміак, розчин каустичної соди);
  • металеві мочалки;
  • речовини для розчинення засмічень.

Будь-які харчові барвники, кислоти й жири потрібно одразу ж змивати звичайною мильною водою круговими рухами. Не варто залишати плями на поверхні довше доби. Не можна довго тримати на стінках мийки й засоби для чищення. Їх потрібно обов’язково змивати. Не треба залишати в чаші мокрий посуд, губку або рушник. Після миття посуду мийку бажано витерти насухо. Це допоможе уникнути утворення вапняного нальоту й інших плям від барвників. Дотримання цих правил допоможе підтримувати ідеальний вигляд раковини.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook