Пригадуєте відому фразу з реклами «Я – жінка, а не посудомийка»? Якщо ви теж так вважаєте й отримуєте мало задоволення від миття посуду, вам варто задуматися про купівлю посудомийної машини. Обрати оптимальну модель можна на сайті https://comfy.ua/dishwasher/ де представлений широкий асортимент посудомийних машин від різних виробників.
Чому варто купити посудомийну машину
Багато людей вважає покупку посудомийної машини примхою або забаганкою, адже посуд можна помити руками – навіщо переплачувати? Інші наполягають, що посудомийка – це необхідна побутова техніка у дому. І варто сказати, що вони мають рацію.
Посудомийна машина – не предмет розкоші, а необхідність. Вона не тільки щодня береже час, який ви витрачаєте на домашні клопоти, а й заощаджує ваші гроші. Сучасна посудомийна машина економно споживає електроенергію та використовує значно менше води, ніж це необхідно для миття посуду руками.
Так, для миття посуду у невеликій посудомийці знадобиться лише 10 літрів води, а деякі економні моделі витрачають до 7 літрів води на 12-14 комплектів посуду! Якщо ж будете мити руками – використаєте до 35 літрів. Вигода очевидна!
У багатьох посудомийних машинах є така функція, як дезінфекція. Вона актуальна для сімей з немовлятами.
Миття посуду можна відтермінувати, наприклад, на ніч. Це стане у пригоді людям, які мають двозонний лічильник електроенергії, і вночі користуються світлом за дешевшим тарифом.
Варто згадати і про мінуси посудомийної машини. Наприклад, необхідність купування спеціальних таблеток для миття, солі для пом’якшення води та ополіскувача. Але при цьому шкіра ваших рук залишиться шовковистою, посуд блищатиме від чистоти, а у вас щовечора з’явиться година вільного часу!
Як вибрати оптимальну посудомийну машину
У магазинах побутової техніки представлений широкий асортимент посудомийних машин. Потрібно обрати модель, яка відповідає вашим вимогами. Зверніть увагу на такі характеристики:
- Розмір: посудомийні машини бувають компактні настільні (завбільшки з мікрохвильовку), стандартні (монтуються під стільницю, завширшки 60 см і заввишки 80-85 см ), вузькі (шириною 40-45 см, підходять для невеличкої кухні).
- Об’єм: залежить від кількості членів сім’ї (якщо вас двоє – буде достатньо моделі, розрахованої на 6-8 комплектів посуду, а для великої родини знадобиться машина на 8-12 комплектів).
- Спосіб монтажу: вбудована (монтується у меблі) або така, що розміщується окремо (нагадує міні холодильник).
- Клас енергоспоживання: найекономніші – А+++, вони споживають на 30% менше електроенергії за аналогічну побутову техніку класу А або В.
- Тип керування: механічний або електронний.
- Кількість режимів миття: інтенсивне, швидке, попереднє замочування, делікатне, нічне (тихе), половинне завантаження тощо.
- Рівень шуму: найтихіші моделі під час роботи утворюють шум 39-46 дБ. Це оптимальний варіант, якщо плануєте вмикати посудомийку на ніч і хочете, щоб вона не заважала вам спати. Якщо на звук не зважаєте, купуйте модель з рівнем шуму 47 дБ і більше.
Щоб посудомийка довше прослужила
Термін експлуатації посудомийної машини значною мірою залежить від того, як ви нею користуєтеся. Якщо дотримуватися простих правил, технікам вам надійно прослужить довгі роки.
- Перед тим, як скласти посуд у машину, ретельно очищайте його від решток їжі.
- Використовуйте для посудомийної машини спеціальні таблетки або мийні засоби – гелі для ручного миття не підходять!
- Використовуйте сіль для пом’якшення води та ополіскував в міру потреби.
- Регулярно мийте кошики від посудомийки від залишків жиру.
- Завантажуйте посудомийку відповідно до інструкції, не кладіть більше посуду, ніж це передбачено технічними характеристиками.
- Не мийте посуд, який не призначений для миття у посудомийній машині.