Квітник Садиба

Перевірений метод омолодження троянд содою, щоб пишно цвіли

Троянди вражають красою і незвичайним ароматом. Але трапляється так, що рослина раптом перестає цвісти. Так вона реагує на брак корисних елементів. Щоб повернути колишню красу, троянди омолоджують… содою.

Корисність народного методу

Содовий розчин активізує процес дозрівання пагонів, появу бутонів і їх повноцінне цвітіння. Обприскування кущів омолоджує рослину.

Вибір розчину соди не випадковий. Як виявилося, він абсолютно нешкідливий, якщо все робити в точних пропорціях і не перевищувати дозу. Розчин приносить тільки користь в якості підгодівлі, так як в соді міститься кальцій. Це заповнює в рослині брак потрібних поживних речовин.

Більш того, завдяки такому обприскуванню рослина захищена не тільки від шкідників, але і від появи захворювань. Відсутність попелиці та борошнистої роси уповільнює старіння трояндових кущів.

Обприскування не дає утворюватися спорах. Зате нешкідливо для комах, які беруть участь в запиленні квітів.

Важлива перевага – цінова доступність кошти для всіх садівників. Кожна людина зможе купити в магазині упаковку харчової соди і без праці приготувати потрібний розчин.

Спосіб застосування розчину соди

Для того щоб приготувати омолоджуючий засіб для троянди, необхідно взяти 5 літрів води і додати 1 чайну ложку соди. Потрібно домогтися повного розчинення порошку, щоб не було ніяких грудочок.

До отриманого розчину треба додати 0,5 ч. л. нашатирного спирту і 1 ч. л. сульфату магнію, або англійської солі. Знову ретельно все перемішати – содовий розчин готовий до застосування.

Порада!

Для зручності користування розчин потрібно перелити в пляшку, оснащену розпилювачем. Після цього можна приступати до обприскування. Робити це треба акуратно, щоб рідина рівномірно розподілялася по всій поверхні куща.

Обприскувати потрібно рано вранці або ввечері, коли немає прямих сонячних променів. Інакше рослина може отримати опіки. Розчин соди викликає активне зростання молодих пагонів, які з’являються через 2-3 тижні після проведення такої обробки. Це і є омолодження куща.

Важливі деталі

Є кілька важливих деталей, які необхідно враховувати, якщо ви плануєте провести содове обприскування кущів троянд.

Кущ потрібно уважно оглянути, очистити його листя від будь-яких забруднень і пилу і дати просохнути.

Виявивши на кущі шкідників, треба додати до розчину 1 ч. л. мила без ароматизаторів, найкраще господарського або дитячого. Такий склад не тільки омолодить кущ, а й усуне шкідників на ньому.

Замітка!

Якщо ви не змогли досягти бажаного результату після однократного обприскування і через два тижні нічого не почало змінюватися на краще, то обробку потрібно повторити. Але зробити це можна не раніше ніж через 30 днів з моменту первинного обприскування.

Як вже було сказано, важливо точно дотримуватися пропорції компонентів, бо надлишок хоча б одного з них здатний серйозно нашкодити рослині.

Корисно буде дізнатися, що за допомогою такого розчину можна не тільки омолоджувати рожеві кущі, а й усувати бур’яни, які псують враження від зовнішнього вигляду ділянки.

Для боротьби з бур’янами в 1 л води потрібно розвести 3 ст. л. кристалізованої соди і полити цим складом місце навколо куща так, щоб рідина не потрапила на квітки і бутони.

Зверніть увагу!

Якщо рослину вже пошкоджено комахами або грибком, то обприскувати її не можна, це додатковий удар по ньому.

Негативні наслідки

Іноді трапляється так, що через кілька днів після обприскування квіти темніють, а кущ немов зів’яв. Це означає, що були порушені якісь правила обприскування:

— взята невідповідна сода;

— перевищене дозування компонентів;

— зрошення було надмірним.

Щоб не завдати шкоди рослині, потрібно ретельно дотримуватися всіх вимог до приготування содового розчину і тому, як і коли проводити обприскування. Тоді після омолодження ця розкішна рослина буде довго радувати своїм рясним цвітінням.

Джерело

Дата публікації: 12.03.2020 img Поділитися