Звідки взявся павутинний кліщ?

Потрібно всього лише від одного тижня до двох, щоб з відкладених яєць з’явилися особини і далі розвивалися. Кліщ швидко заражує всі сусідні рослини.

Павутинний кліщ – сигнал сухого повітря. Тому щоб попередити його появу, кімнатні рослини треба регулярно обприскувати.

Як виглядає кліщ і уражене рослина?

Це маленька павукоподібна комаха, яка має буре, біле або червонувате забарвлення і «обживається» на нижній стороні листка рослини. Павутинний кліщ на кімнатних квітах стрімко розмножується. Потрібно всього лише від одного тижня до двох, щоб з відкладених яєць з’явилися особини і далі розвивалися. Це відбувається при сприятливих умовах, при яких навіть може статися «спалах» розмноження цих паразитів. А ось невисока температура і підвищена вологість трохи гальмують цей процес. З’явившись на одній кімнатній рослині, кліщ здатний переміститися на інші і заразити їх теж. Що він робить? Оселяючись на листку рослини, він прогризає її шкірку і висмоктує рідкий вміст клітин. Після цього на нижній частині аркуша з’являється безліч невеликих білих плям. Листок втрачає свій колір, засихає і обпадає. Також кліщ плете тонку павутину і огортає нею уражене листя. Якщо не вжити заходів, то домашні рослини, швидше за все, загинуть. Як тільки помітите кліщів на своїх рослинах, негайно починайте боротися з паразитом.

Причина зарази

Кожен квітникар, що володіє значною колекцією кімнатних рослин, стикається з цією проблемою. І тоді виникає закономірне питання: звідки на вазонах з’являється ця хвороба?
Кліщ може «приїхати» з вами з квіткового магазину, де ви тільки що купили нову кімнатну рослину. Це найпоширеніший варіант. Тому відразу після покупки варто рослину «ввести» в карантин: відставити її від інших горщиків на 2-3 тижні. Якщо за цей час ви нічого дивного не виявили, спокійно відправляйте її до решти «колег».
Кліщ пробирається з вулиці у квартиру через вікно або інші доступні шляхи. Особливо не пощастило в тому плані жителям перших поверхів, поряд з вікнами яких ростуть дерева. Саме з них на павутинках в будинок пробираються кліщі.
Не думайте, що взимку ваші рослини в безпеці. Багато квітникарів стикаються з цією проблемою і в холодну пору року. Чому так? Справа в тому, що в такий час самки кліщів впадають в сплячку (інакше – в діапаузу). Самки «сплять» де-небудь у землі, згорнувшись у клубочок. А при настанні сприятливих умов одразу прокидаються і «йдуть у бій». Те ж саме стосується і яєць, вони можуть «спати» до 5 років.

Профілактика кліщів

Перш ніж засипати ґрунт в горщик з квіткою, приносити для них мох, пісок, каміння або деревну кору, необхідно вжити заходів обережності. Для профілактики зараження квітки павутинним кліщем слід проводити наступні маніпуляції:
Тільки що куплений ґрунт потрібно пересипати в ємність (бажано в тому приміщенні, де немає квітів) і піддати прожарювання або пропарити. Зробити це можна в духовій шафі або мікрохвильовій печі.
Ті ж маніпуляції проробляємо з камінцями, піском або деревною корою.
Мох ж заливається окропом, після того, як вода охолоне, його потрібно дістати і висушити.
Щойно придбану кімнатну рослину потрібно на деякий час відставити від інших, а ще краще – обробити акарицидами і помістити її в поліетиленові пакети на кілька днів.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook