На пошанування пам’яті Івана Корсака, а також з метою піднесення в Україні популярності творів історичної тематики й заохочення авторів тих творів, які стали яскравими художніми здобутками, родина Івана Корсака та видавництво «Ярославів Вал» у 2018 році заснували Літературну премію імені Івана Корсака.
Першим лауреатом був Петро Кралюк, другим — Микола Суховецький, третім — Юрій Винничук. Минулого року премію виборола українська письменниця, казкарка Зірка Мензатюк.
Роботи на здобуття літературної премії імені Івана Корсака приймають до 25 серпня. Нагороджують переможця 15 вересня у день народження Івана Корсака у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (Луцьк). Про це журналістів Район.Культура повідомили організатори.
Підстави для номінації на здобуття премії
- Твір обов’язково має бути присвячений саме історії України.
- Твір повинен бути написаний на високому художньому рівні і мати позитивні відгуки в пресі й добрий читацький розголос.
- Твір має бути написаний українською мовою.
- До конкурсу на здобуття премії не приймаються твори, відзначені іншими преміями.
- Твір, номінований на премію, має бути опублікований не пізніше ніж за три роки до подачі його на конкурс для здобуття премії.
- До конкурсу приймаються книжкові видання й твори, опубліковані в періодиці. Електронні варіанти текстів журі не розглядає.
- Кожен член журі голосує тільки за один твір.
- Премія вважається присудженою, якщо за неї проголосувало більш ніж половина присутніх членів журі.
- Якщо жоден із номінантів не набрав зазначеної кількості голосів, то журі голосує повторно, лишивши у списку двох претендентів, які набрали найбільше голосів і визначає лауреата.
- Визначення лауреата відбувається шляхом таємного голосування.
- Якщо журі дійде висновку, що справді яскравого твору не з’явилося, премія може не присуджуватися.
Право номінації на здобуття премії
- Твори історичного жанру (романи й повісті) висувають на здобуття премії обласні відділення Національної спілки письменників України і її правління, а також ВО «Просвіта».
- Право номінувати твори на здобуття премії мають також члени журі.
Терміни висунення кандидатів на здобуття премії і її присудження
- Висунення творів на здобуття премії оголошується в ЗМІ з 1 червня і завершується 25 серпня.
- Премія присуджується тільки один раз.
- Члени журі не можуть номінуватися на здобуття премії.
- Вручення премії відбувається до дня народження письменника 15 вересня щорічно.
- Вручення премії відбувається в урочистій обстановці у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (Луцьк) за участі громадськості та ЗМІ.
- Лауреат одержує диплом, медаль, а також грошову винагороду 50 тисяч гривень.
- український філософ, письменник, публіцист, перший Лауреат Премії імені Івана Корсака Петро Кралюк,
- український письменник, журналіст, редактор, Лауреат Премії імені Івана Корсака Юрій Винничук,
- прозаїк, критик, есеїст, Лауреат Премії імені Івана Корсака Микола Суховецький,
- українська письменниця, казкарка, журналістка, Лауреатка Премії імені Івана Корсака Зірка Мензатюк.
Журі не рецензує та не повертає номіновані книжки, а також не коментує та не розголошує деталі рейтингового голосування.
Куди надсилати твори
Заявки, що містять лист-подання на ім’я голови журі, відгуки у пресі й літературних сайтах та книжки (або періодика) у трьох примірниках, надсилати поштою за адресою: 43023, м. Луцьк, вул. Карбишева, 1, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (відповідальна особа Ольга Волкова), із зазначенням «На здобуття літературної премії ім. І. Корсака».
До паперового твору також подається електронна версія книги у форматі PDF на електронну пошту: [email protected] із зазначенням у темі листа: «На здобуття літературної премії ім. І. Корсака». До конкурсу на здобуття премії не приймають творів, які видані менше, ніж за 3 роки до подачі на премію, були відзначені іншими преміями.