Обираємо дитяче харчування: корисні поради для батьків

Батьки прагнуть дати дитині все найкраще та найбезпечніше. У цій статті розповідаємо, як обрати правильне дитяче харчування, яке буде смачним, корисним та безпечним.

Батьківство — відповідальний етап в житті кожної людини, який супроводжується прагненням обрати для малюка все дійсно найкраще та найбезпечніше. Педіатри стверджують, що оптимальний тип вигодовування — грудний, але бувають випадки, коли дитину потрібно частково чи повністю перевести на суміш. У цій статті розповідаємо, як обрати правильне дитяче харчування, яке буде смачним, корисним та безпечним.

Різновиди дитячого харчування та їхні особливості

Роздивляючись дитяче харчування на полицях, чимало молодих батьків відчуває справжнє збентеження. Безмолочні, гіпоалергенні, безглютенові, монокомпонентні… І це тільки частина слів, що ускладнює вибір!

Один з найпопулярніших видів дитячого харчування — молочні суміші, які часто є адаптованими, тобто наближеними за складом до грудного молока. У них міститься достатня кількість вітамінів, мінералів, білків, жирів та вуглеводів, потрібних дитячому організму для правильного розвитку. Наведемо кілька корисних порад, які допоможуть обрати правильну суміш.

  • Органічні молочні суміші виготовлені з найкращих компонентів та не містять сліди антибіотиків, гормонів і других інгредієнтів, які можуть потенційно завдати шкоди малюку.
  • Існують спеціальні суміші, у яких ураховані особливості дитячого організму. Наприклад, у харчуванні для дітей, які страждають від коліків, використовується частково розщеплений молочний протеїн та компоненти-загусники, що полегшують ковтання суміші.
  • Молочно-злакові суміші — ідеальний варіант для вечірнього годування дітей, які не наїдаються звичайними сумішами. Часто в складі таких продуктів є безглютенові злакові пластівці, що є досить ситними.

дитяче пюре

Дитячі пюре

Пюре в тюбиках чи баночках — перші продукти, з якими знайомиться малюк після маминого молока чи молочної суміші. Якісне пюре не містить цукру й консервантів, проходить через ретельні перевірки та дегустацію. Вони бувають ягідними, фруктовими, овочевими, рибними, м’ясними.

Часто виробники пропонують пюре, які складаються з кількох компонентів. Починати прикорм педіатри радять з монокомпонентного продукту на основі овоча, зокрема кабачка, гарбуза, броколі. Фруктові пюре вводять до раціону після того, як дитина звикне до овочевих, а м’ясні варто давати після 8 місяців.

Дитячі каші та соки

Каші для малюків корисні та смачні, багаті на поживні речовини. Вони мають в’язку консистенцію та добре підходять для вживання під час перехідного етапу від грудного молока до дорослої їжі. Найпопулярніші варіанти — молочні та безмолочні каші, які часто збагачені горіхами, ягодами й овочами.

Що стосується соків, то педіатри рекомендують не поспішати вводити їх у дитячий раціон. Оптимально купувати спеціальні соки для малюків після одного року. Це пов’язано з тим, що вони не містять жодних незамінних елементів, які б не були, наприклад, у пюре. До речі, пюре спричиняють алергічні реакції набагато рідше за сік.

дитячі соки

Як обрати дитяче харчування відповідно до віку дитини?

Найкраща їжа для новонароджених — материнське молоко, але якщо годувати грудьми можливості немає, на допомогу приходять суміші. Вводити підгодовування можна з 6 місяців і тільки у 8 чи 9 місяців зменшити кількість грудного молока або суміші доцільно до 50 % раціону. Тоді й потрібно урізноманітнити його безмолочними кашами, овочевим та фруктовим пюре. Ще кілька важливих моментів щодо харчування малюка, зважаючи на його вік.

  • Від 1 року. Давати дитині можна рибні пюре та кисломолочні продукти, крім кефіру, який характеризується підвищеною кислотністю. Також потрібно стежити, щоб у складі дитячого харчування не було цукру.
  • Від 2 років. У цей період малюка потрібно переводити на здорове доросле меню, але уникати надлишку цукру, нездорових способів обробки їжі, напівфабрикатів, швидких вуглеводів.

дитяче хачування

Чого не повинно бути в складі дитячого харчування та на які характеристики звертати увагу під час вибору?

Як батькам розібратися, що дитяче харчування не підходить? Радимо дотримуватися рекомендацій педіатра та уважно вивчати склад продукту перед тим, як його купувати. Важливо, щоб у складі не було шкідливих компонентів, що можуть провокувати погіршення стану здоров’я та самопочуття малюка.

  • Глютен. Погано розщеплюється в організмі дітей і заважає всмоктуванню через кишківник інших корисних речовин.
  • Фітин. Гальмує засвоєння організмом вітаміну D та кальцію.
  • Цукор. Змінює співвідношення кальцію та фосфору в крові дітей, може сприяти розвитку рахіту, негативно впливати на формування кісткової тканини та зубів.

Також пам’ятайте, коли купуєте дитяче харчування, орієнтуйтеся на репутацію виробника, рекомендації педіатра, натуральність складу, відповідність продукту віку малюка. Не зайвим буде впевнитися в цілісності паковання та уточнити термін придатності продукту.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook