Ніколи не зберігайте ці СМС в телефоні! І ось чому…

Число випадків телефонного та інтернет-шахрайства в 2020 році зросло на 76%. Більшість подібних злочинів пов’язано з крадіжкою грошей з банківських карт і витоком особистих даних в мережу. Інформація з деяких повідомлень дає можливість збагатитися за рахунок власника апарату, тому їх краще видаляти відразу після прочитання.

СМС з логінами і паролями

Мобільний телефон може бути втрачений або вкрадений, тоді він з великою ймовірністю потрапить в руки шахраїв і буде зламаний.

Повідомлення з логінами і паролями, навіть одноразовими, розкажуть зловмисникам про наявність акаунтів, прив’язаних до цього номеру. Володіючи смартфоном і знаючи акаунти, можна без труднощів увійти в особистий кабінет.

Найчастіше ж трапляються несанкціоновані входи в соціальні мережі, де через друзів злочинці збирають гроші або розсилають спам.

СМС від банку

Будь-які повідомлення від банку, навіть інформаційні, дають зрозуміти, де у людини відкриті рахунки. А ще такі СМС часто містять інформацію про прив’язані карти. У ряді випадків шахраям цього достатньо для того, щоб витратити кошти на онлайн-покупки.

Повідомлення про баланс також слід видаляти. Великі суми на рахунку можуть спровокувати злочинців на крадіжку грошей через спеціальні програми.

Необхідно видаляти навіть одноразові коди для підтвердження фінансових операцій. Так можна убезпечити себе від ситуацій, коли коди залишаються чинними через технічний збій.

СМС з фактами про вас

Повідомлення з особистими даними людини або його сім’ї теж часто використовується шахраями. Йдеться про імена, адреси і номери телефонів близьких людей.

Відомі численні епізоди, коли родичам і друзям власника зламаного апарату дзвонили з проханням перевести гроші на рахунок, щоб виручити у важкій ситуації. Повернути кошти в таких випадках майже неможливо, оскільки банківські перекази незворотні.

СМС з приватною інформацією

sms

Особисте листування або фотографії можуть стати приводом для шантажу. Невідомі зламують хмарне сховище, отримуючи доступ до інтимних знімків. Потім вони надсилають жертвам листи з погрозами викласти фото в інтернет, якщо певна сума не буде перерахована на рахунок.

Через безліч анонімних серверів і програм для автоматичної зміни ip-адреси вирахувати, хто саме здійснює такі злочини, практично неможливо.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook