Термос – дуже потрібна в господарстві річ. Проблема в тому, що мало хто замислюється про якісну очисту виробу від чаю і кави, через що всередині може утворитися наліт і з’являється запах.
Щоб не переживати, як з термоса прибрати запах, потрібно заздалегідь подбати про запобігання його появи. Тому після використання не полінуйтеся якісно вимити термос зсередини. Так, колбу можна помити звичайним засобом для посуду. Якщо ваша рука не пролазить в шийку, використовуйте пляшковий їжачок. Залишки їжі відразу видаляйте. Це не дозволить активно розмножуватися мікробам на внутрішній поверхні колби.
Після очищення завжди насухо витирайте ємність, щоб усередині не завівся грибок цвілі. І, на всяк випадок, переверніть термос шийкою вниз і поставте сушитися на рушник.
Якщо ви не плануєте найближчим часом використовувати ємність, не варто герметично закривати кришку – це може привести до появи неприємного аромату. Краще вже очистити ємність від пилу, ніж вирішувати, якими засобами виводити запах.
Але що робити, якщо у вас не було можливості відразу помити ємність і ви відклали цю роботу на майбутнє?
Сода
Незамінний помічник у багатьох ситуаціях – харчова сода. Для того щоб видалити запах цвілі і затхлості з термоса, залийте в колбу окріп і засипте 2 ст. л. соди. Залиште розчин в термосі на 1,5–2 години. Не забудьте щільно закрити кришку. Потім ретельно прополощіть термос і висушіть його з відкритою кришкою.
Кислота
Добре прибирає різні запахи, очищає стінки колби від нальоту і темної плівки оцтова і лимонна кислота. Приготуйте розчин з розрахунку 1 ст. л. 9%-ного оцту або 1 ч. л. лимонної кислоти або сік з половини лимона на 1 ст. води. Залийте приготовлений розчин у термос і залиште на пару годин. Сполосніть чистою водою і залиште висихати з відкритою кришкою на свіжому повітрі.
Іноді для видалення запаху потрібні більш радикальні заходи. У цьому випадку можна поєднати два засоби: харчову соду і оцет. Засипте в колбу 3 ст. л. соди і 3 ст. л. столового оцту. Залийте отриману суміш окропом. Добре струсіть і залиште на годину. Після цього прополощіть в чистій воді і, не закриваючи кришку, висушіть.
Гірчиця
Позбутися від неприємного затхлого запаху і залишків жиру допоможе гірчиця. Засипте в термос 2-3 ст. л. сухого гірчичного порошку і залийте теплою водою. Енергійно струсіть. Залиште на 6-8 годин. Сполосніть колбу від залишків засобу і висушіть з відкритою кришкою.
Сіль
Самий простий засіб для видалення неприємних запахів – сіль. Засипте в колбу 2-3 ст. л. солі і залийте її окропом. Добре збовтайте і залиште на 7-8 годин. Після цього ретельно промийте і просушіть.
Рис
Ще один засіб, що допомагає позбутися від неприємних запахів – рис. Засипте в термос 2-3 ст. л. сухого рису, залийте його окропом і добре збовтайте. Вилийте і сполосніть колбу в теплій проточній воді.
Інші засоби
Впоратися з запахом пластмаси в новому термосі допоможе стерилізація. Підготуйте ємність з водою, спирт і харчову соду. Ємність з водою покладіть на включену плиту, доведіть рідину до кипіння. Додайте 0,5 ст. л. соди на 1 л води і прокип’ятіть ще 2-3 хвилини. Опустіть термос в киплячий розчин і потримайте 5-7 хвилин. Потім вийміть його з води і обробіть поверхню колби спиртом. Висушіть з відкритою кришкою.
Не менш ефективно допомагають позбавитися від запаху плісняви та пластмаси пакетик чаю з м’яти, невеликий шматок чорного хліба і 2-3 таблетки подрібненого активованого вугілля. Помістіть всі ці інгредієнти в термос і залишіть з відкритою кришкою на ніч. Не заливайте воду.
Правильне використання
Якщо не хочете в подальшому мати проблем з неприємними запахами у термосі, то скористайтеся наступними порадами:
- завжди ретельно висушуйте колбу перед тим, як закрити кришку;
- обов’язково мийте термос після кожного застосування;
- сушіть термос бажано в перевернутому вигляді на сухому рушнику.
Іноді різкий запах в термосі може залишитися навіть після застосування декількох засобів. Не переживайте і не відступайте. Спробуйте тривале замочування в сольовому розчині, стерилізацію або миття в посудомийній машині. Рано чи пізно запах обов’язково піде. Пам’ятайте, що своєчасне миття колби і ретельне просушування дозволять уникнути зайвих витрат сил і часу і запобігають утворенню неприємних запахів.