У кухні – травичка проти жучків, у шафі – проти молі, у вітальні – для гарного настрою. Ще наші бабусі розвішували в кімнатах духмяні трави. І не просто заради аромату. Адже запахи висушених трав направду сприяють доброму самопочуттю. Спробуємо й ми наповнити житло життєдайною енергією!
Почнемо з… мішечка. Треба взяти шматок лляної або бавовняної тканини і пошити кілька невеличких торбинок (розміром 5 на 10 см). Наповнивши їх травою, зав’язати. Усе, можна користуватися.
Для ванни беруть суміш із трав ромашки, материнки, чебрецю. Мішечок можна повісити біля вентиляції або ж під умивальником. Матимете чудовий ефект, коли опустите мішечок у ванну з гарячою водою – вона розслабить тіло після важкого робочого дня. Для ванни також підійде композиція із листя берези, ялівцю і липи.
У спальні має бути особливий аромат. Там людина відпочиває. Для гарного сну підберіть композицію з висушених суцвіть хмелю. Мішечки можна покласти під подушку, матрац, між постільною білизною. Чарівного аромату надасть композиція з квітів конвалії, пелюсток троянди та листочків шавлії. Усі компоненти узяти в рівних пропорціях.
На кухні, як відомо, нагромаджується найбільше неприємних запахів. Адже там готують їжу, зберігають продукти. Тому жоден ароматизатор вам не допоможе, якщо в кухні постійно пахне смітник, запліснявілі продукти чи холодильник. Коли в кухні нема витяжки, на допомогу прийде активоване вугілля, розкладене у невеличкі баночки з водою. Воно вбере неприємні запахи.
Також для кухні ідеальні композиції з розмарину, базиліку і кропу. Мішечки бажано вішати біля проблемних місць – під мийкою, біля холодильника, газової плити. У шафках з крупами тримати мішечки не варто, бо продути легко вбирають запахи.
А ще не завадить розвісити в оселі мішечки проти молі. Її відлякують м’ята, пижмо, полин, деревій, конвалія, шавлія. Висушену конвалію варто розкласти між речами.