У рамках проєкту «Митці надії» від Музею сучасного українського мистецтва Корсаків розпочався благодійний збір коштів на платформі «Спільнокошт» для проведення серії майстер-класів з живопису, графіки та скульптури від сучасних українських митців для дітей з інвалідністю.
Спільнокошт триватиме 100 днів, за цей потрібно зібрати 100 000 гривень. Завдяки цій сумі буде проведено мистецькі майстер-класи для дітей з інвалідністю, що дозволить дітям стати важливою частиною мистецького життя, допоможе соціалізуватися і зробити свій внесок у створення інклюзивного середовища в музейних інституціях, а також дозволить постійно співпрацювати із різними громадськими організаціями, які працюють і допомагають дітям з обмеженими можливостями.
Запрошуємо долучитися всіх небайдужих, адже ваша підтримка дуже важлива для діток!
Щоб долучитися і стати фундатором проекту переходьте за посиланням – https://biggggidea.com/project/mittsi-nadi/.
Одним із заходів у рамках проєкту відбудеться мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський» 9 жовтня о 19:00 у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Це проєкт луцького незалежного театру «ГаРмИдЕр». Вхід вільний.
Ця вистава через «оживлення» графіки, перформативні й театральні прийоми, оригінальний звукоряд, синхронізований із відео та дією, відтворила світ сучасного українського художника Миколи Кумановського, який 40 років творив у Луцьку.
В основі сценарію — серія його графічних та літературних робіт «Кострубізми», що до того часу не оприлюднювалася і була надана для вистави Вірою Кумановською, дружиною художника. Колектив створив спектакль на міксі жанрів, де присутній живий фізичний театр і де графіка художника анімована на віртуальній сцені. У ньому лише один актор, який взаємодіє з графічними зображеннями анімованих героїв химерного світу художника.
До слова, створення вистави було підтримане у 2020-у році Українським культурним фондом у програмі «Інноваційний культурний продукт».
У 2021 році «Кострубізми. Кумановський» спершу увійшли у лонг-лист, а потім у шортліст фестивалю-премії «ГРА» кращих прем’єр українських театрів за підсумками 2020-го року у номінації «За найкращу пошуково-експериментальну виставу». В листопаді вистава буде показана міжнародному журі у фіналі премії у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса.