Плями коричнево-бурого кольору
Бурі плями з чорною облямівкою свідчать про ураження троянди бурою плямистістю. Захворювання з’являється внаслідок високої температури та вологості повітря.
Такий вид плям може сигналізувати й про інші захворювання. Це може бути септоріоз, песталоцій або філлостіктоз. Ззовні хвороби дуже схожі, тому потрібно придбати фунгіциди для боротьби з ними.
Плями чорного кольору
Прохолодна й дощова погода, провокує утворення темних плям, які поступово об’єднуються та чорніють. З часом на уражених листах рослини з’являються здуті ділянки круглої та продовгуватої форми.
Захворювання має назву чорна плямистість й збудником його є грибок Marssonina rosae. В наслідок хвороби хворе листя повністю опадає, знижується імунітет й троянда не зацвітає.
Плями білого кольору
Білі плями на листках троянд – це борошниста роса. Вона вражає всю рослину без виключення, навіть плоди.
Спочатку на уражених ділянках рослини з’являється білий наліт. Потім, з часом він стає буро-сірим, листя скручуються, троянда слабшає та ризикує загинути взимку. Причинами захворювання є зайва вологість повітря, надлишок азоту в ґрунті, дефіцит кальцію та надто густа посадка рослин.
Плями жовтого кольору
Жовті плями на рослині з’являються через дефіцит заліза та калію в ґрунті. Згодом рослина набуває червонувато-фіолетове забарвлення. Щоб вилікувати троянди, їх необхідно підгодувати добривом на основі калію. Також, необхідно за весь період провести 2-3 позакореневих підживлення препаратами з залізом або комплексним добривом Фертика Універсал.
Плями червоного кольору
Під час надмірного перебування перед прямим сонячним промінням, листя троянди набуває яскраво-лілове та вишневе забарвлення. Такий вплив яскравого сонця викликає сонячний опік на рослині. Троянди необхідно негайно притінити або пересадити, щоб вберегти рослини.
Плями рудого кольору
Поява рудих плям на листках рослини сигналізує про враження іржею. Спочатку на зворотному боці листя з’являються жовто-помаранчеві горбки, а згодом заражене листя жовтіє та опадає. Причиною розвитку захворювання є висока вологість повітря.
Лікування хворих троянд
Всі хворі частини троянди потрібно обрізати та спалити. Здорові пагони необхідно обрізати на рівні 2-3 бруньки від основи. Обробіть уражені кущі пенконазол або дифеноконазол, чергуючи між собою.
Обробку необхідно проводити у вечірній час. Перед процедурою варто полити рослину під корінь. Навіть коли плями на листі троянди зникнуть, слід продовжувати регулярно оглядати рослини, оскільки велика ймовірність, що симптоми можуть повернутися.
При сильному ураженні, рослини вже лікуванню не підлягають. Їх варто викопати та спалити, поки інфекція не поширилася на здорові рослини.