Коли збирати та як підготувати до зберігання
Грушу слід збирати разом з хвостиками на ній, при цьому сам плід має бути трохи не достиглим. Груші мають легко відриватись від гілочок. Зберігати їх можна немитими у морозильній камері, помістивши у поліетиленовий пакет, на якому необхідно зробити отвори, щоб могло поступати повітря. Ще одним гарним місцем для зберігання плодів є дерев’яні ящики, але не залишайте їх на підлозі, краще поставити на стелаж або підставку. Якщо зберігати груші у квартирних умовах, то краще для цього підійдуть балкон або комора. Можна покласти груші у ящик, засипати сухим листям або піском, але мити їх не треба. Холодильник, також, добре підійде для зберігання фруктів, але температура в ньому повинна становити 1-4 градусів тепла.
Морозильна камера
Для зберігання груш у морозилці, насамперед помийте їх, а потім наріжте на середні шматки. Щоб вони не прилипали один до одного, їх слід трохи підморозити, розклавши одним шаром на дошку або у контейнер та залишивши на 5 годин в морозилці. Після цього їх обов’язково слід розкласти по пакетах або контейнерах, прибравши зайве повітря. У контейнері має залишитись трохи місця.
Зберігання
Для свіжої груші термін зберігання становить 2-4 місяці. Там не має бути грибків, цвілі та температурних коливань. Плоди необхідно перебрати та прибрати ушкоджені. Льох або підвал попередньо краще продезінфікувати. Періодично провітрюйте місце зберігання фруктів. Груші необхідно тримати окремо від овочів, які мають сильний аромат, бо вони можуть передати грушам свій запах.