Навіть пізньої осені можна прикрасити свій сад новими рослинами. Приміром, ще можна посадити хвойники.
САДЖАНЕЦЬ ТІЛЬКИ У ГОРЩИКУ. Якщо не хочете змарнувати час і викинути гроші, не купуйте хвойні рослини з відкритою кореневою системою: шанс вижити у них мізерний. Найкраще – якщо хвойник буде вирощений у горщику.
Іноді рослини викопують з відкритого ґрунту і садять у горщик напередодні відправки в магазин. Щоб перевірити це, треба взяти контейнер із рослиною,нахилити його, злегка потрусити. Якщо ґрунт сиплеться, значить, саджанець висаджений в цю ємність недавно. Якщо ж із контейнера нічого не сиплеться або виймається із земляною грудкою, пронизаною корінням, – це те, що треба.
ЩОБ КОРІННЮ НЕ БУЛО ТІСНО. Для посадки хвойника треба викопати ямку у два рази більшу за контейнер, в якому його купили, або між земляною грудкою і стінками ями залишити відстань завбільшки з чоловічу долоню. На дні обов’язково зробити дренажний шар (10–15 см), вкрити його шаром ґрунтосуміші, приготовленої з урахуванням потреб конкретного виду рослини.
Усі хвойні рослини треба пересаджувати обов’язково із земляною грудкою! А щоб вона не розсипалася, напередодні викопування саджанець треба добре полити.
При посадці не можна заглиблювати кореневу шийку, вона має бути на рівнііз поверхнею ґрунту.У разі, якщо рослину посадили надто глибко, треба звільнити її від землі до рівня кореневої шийки.
ПІДСТЕЛИТИ ПЕРИНУ, ОДЯГНУТИ КОЖУХ. Після посадки треба злегка ущільнити ґрунт і рясно полити. Потім замульчувати землю навколо стовбура, бажано використовувати частини хвойної рослини (шматочки кори, гілок, шишок, хвою).Можна покласти декоративний шар мульчі із гравію або подрібненої кори на агроволокно. Це дозволить зберегти в ґрунті вологу і позбутися бур’янів.
Важливо захистити хвою від снігу і весняного палючого сонця. Крони колоновидних, пірамідальних, спіралеподібних форм треба не сильно стягнути м’яким шпагатом, щоб їх не поламало снігом. Саму рослину вкрити агроволокном або мішковиною, яка захистить від весняних опіків. Перш, ніж одягати чохли, поруч із кожною рослиною варто вбити кілок, трохи вищий, ніж сам хвойник. Це треба для того, щоб чохли, провиснувши під вагою снігу, не зламали тендітні верхівки. Знімати захисні укриття можна, коли сніг остаточно розтане.