Захистіть розсаду
Насамперед потрібно виростити міцну здорову розсаду. Часом без додаткового освітлення вона сильно витягується. Хвилюватися з цього приводу не варто. Якщо розсада переросла, при посадці у відкритий грунт слід видалити сім’ядольні листочки, а потім заглибити в грунт так, щоб на поверхні залишалися лише справжні листочки. Оскільки капуста гарно нарощує додаткові корені на стовбурі, то такий спосіб посадки їй не зашкодить, а навпаки, піде на користь.
Захист під час посадки
Про захист капусти слід подбати на етапі посадки. У лунку слід насипати 1 ст. ложку попелу. Навколо куща грунт посипати содою, змішаною з червоним перцем з розрахунку на 200 г соди 1 ч. ложка перцю. Попіл і сода розкислюють грунт і захищають від грибкового захворювання. Перець ж відлякує багатьох комах і запобігає відкладанню яєць в грунт навколо куща.
Захист від шкідників під час вегетації
Наступний дієвий засіб захисту капусти продається в будь-якій аптеці. Це 10% нашатирний спирт. Це універсальний засіб, який можна застосовувати і як азотисте добриво, і як засіб від шкідників (слимаків, хрестоцвітних блішок, капустяної мухи та ін.).
Треба додати 1-2 ст. ложки нашатирю у 10 л води. Готовим розчином слід добре полити капусту після чергового поливу по вологій землі. Бажано, щоб засіб потрапив на листя. Цю процедуру проводять через 10 днів після висадки розсади у відкритий грунт, потім повторюють, але не частіше 1 разу на 2 тижні.
Захист від слимаків, равликів і попелиці
Добре захищає від слимаків, равликів, попелиці та нематоди гірчичний або зубний порошок. Його просто розсипають зверху по листю. Багато шкідників не терплять запаху м’яти. Також можна розкладати м’ятні гілочки прямо навколо куща. Хрестоцвіті блішки і тлю можна прогнати за допомогою деревного попелу.
Всі ці засоби можна застосовувати окремо в разі виявлення конкретного шкідника, але краще використовувати в комплексі, змішавши 2 л попелу, 50 г зубного порошку, 1 ст. ложка гірчичного порошку, по 1 ст. ложці червоного і чорного перцю.