Усім рослинам необхідні поживні речовини протягом усього вегетаційного періоду. Вони необхідні для росту, закладання плодових бруньок, цвітіння, утворення і дозрівання плодів, протистояння несприятливим зовнішнім факторам і захворюванням. І якщо ґрунт недостатньо поживний, необхідно додатково вносити добрива.
Особливості гранульованих добрив
Щоб допомогти городникам і садівникам підвищити родючість ґрунту, використовують гранульовані добрива. Важливою їхньою перевагою є пролонгована, тобто тривала дія, завдяки якій рослини будуть отримувати необхідні елементи під час всього періоду вегетації.
Комплекс елементів живлення і їх доступна форма покращують структуру ґрунту, надаючи їй рихлість, волого- і повітропроникність. У рослин підвищується морозостійкість і опірність хворобам. Врожайність зростає, поліпшується смак і якість плодів.
Важливо ще й те, що оболонка гранул оберігає коріння рослин від хімічних опіків, які іноді трапляються при невмілому використанні звичайних мінеральних добрив.
Коли потрібні водорозчинні добрива
Як би добре не був підготовлений ґрунт до посадки, в процесі росту рослин може знадобитися додаткове живлення. На дефіцит корисних речовин вкаже листя:
- При нестачі азоту листя блідне, а потім жовтіє і опадає, а пагони стають тоншими.
- На дефіцит калію вказує сповільнення росту рослини і стоншення стебел. На молодому листі з’являється хлороз, а на старому спершу жовтіють краї, потім з’являються змертвілі ділянки, які з часом розростаються. Вся рослина при цьому виглядає обпаленою.
- Темно-зелені або синьо-зелені плями на листі свідчать про нестачу фосфору. Якщо не заповнити дефіцит цього елемента, то порушиться розвиток рослини, а старе листя і пагони набудуть фіолетового забарвлення.
Це лише ознаки дефіциту основних елементів живлення – азоту, калію і фосфору. Але потреба рослин в корисних речовинах набагато ширша, і всіма необхідними макро- і мікроелементами для росту, цвітіння і плодоношення можна забезпечити, застосовуючи водорозчинні комплексні мінеральні добрива для конкретних культур – полуниці, картоплі, квітів, газонів тощо, так і для певних фаз вегетації – для розсади, для цвітіння, для плодоношення. Мікро- та макроелементи в них спеціально підібрані й ідеально підходять для кожного конкретного випадку. Легко доступна форма мікроелементів добре засвоюється рослинами і дозволяє швидко заповнити дефіцит поживних речовин й отримати видимий результат.
Кращий ефект при застосуванні водорозчинних добрив дає чергування кореневого і листового підживлення (поливання та обприскування).
Очевидно, що у водорозчинних та гранульованих добрив дещо різні завдання і властивості, але в кожного є свої переваги. Гранульовані незамінні при підготовці ґрунту до посадки і відновлення родючості ґрунту після плодоношення, а водорозчинні стануть ідеальним підживленням під час вегетації або у разі «швидкої допомоги» при появі дефіциту якоїсь речовини.