Процедура зазвичай робиться на ніч і розрахована на 7-8 частин. Концентрація солі в розчині не повинна перевищувати 10%, але і не повинна опускатися нижче 8% (концентрація більше 10% діє руйнівно на капіляри в тканинах).
Розчин використовувати тільки в пов’язці, не в компресі. Матеріал для пов’язок повинен бути гігроскопічним – багаторазово випрані бавовняні рушники (використовуються в 3-4 шари) або марля (використовується у 8 шарів).
Вичавлювати пов’язки слід не до кінця (середньо). Пов’язка прибинтовується. Кількість процедур – 7-10.
Що дуже важливо, розчин перед вживанням потрібно обов’язково підігрівати – він повинен бути майже гарячим.
Протипоказання: гіпертонічний розчин не можна використовувати при склерозі головного мозку. Очні хвороби і хвороби вух за допомогою гіпертонічного розчину лікувати не можна.
Гіпертонічний розчин при головних болях, простудних захворюваннях, а також після інсульту.
Засіб лікує:
- головний біль, викликаний запальними процесами;
- головний біль, викликаний пухлинними утвореннями в мозку;
- лікує інсульт;
- простудні захворювання, нежить;
- гайморит, фронтит.
Застосування.
Пункти 1-3:
сольові пов’язки 9% гіпертонічного розчину (90 г солі на 1 л дистильованої води) у вигляді шапочки або широкої смужки в 8-10 шарів марлі, несильно вичавленої і накладеної навколо голови.
Обов’язково бинтується навколо пов’язки один марлевий бинт. Поверх в 2 шари пов’язується суха стара пов’язка. Робити на ніч, на 8-9 год. Потім перев’язку потрібно добре прополоскати, а з голови змити розчин. Кількість процедур – до одужання (від 1 до 10).
Пункти 4, 5:
сольова пов’язка 9% гіпертонічного розчину в 6-7 шарів марлі накладається навколо голови в області носа (в ніздрі підкладаються ватні тампончики). Обов’язково бинтується навколо пов’язки малим марлевим бинтом в 2-3 оберти.
Робиться на ніч на 8-9 год до висихання. Матеріал для перев’язок добре прополощіть. Крім застосування пов’язок потрібно полоскати рот і промивати ніс легшим розчином. Кількість процедур – до одужання.
Інший спосіб можна використовувати при будь-яких простудних захворюваннях, особливо при нежиті і для лікування пов’язаного з ним головного болю. Він відрізняється тільки місцем накладення сольової пов’язки – на лоб і потилицю. Через 1,5 год нежить проходить, а до ранку зникає і головний біль.
Якщо інфекція проникла вже в горло і бронхи, то робиться одночасно повна пов’язка на голову і шию (з 3-4 шарів м’якого тонкого полотна) і на спину (з 2 шарів вологого і 2 шарів сухого полотна), зазвичай на всю ніч. Одужання настає після 4-5 процедур.
Гіпертонічний розчин при серцево-судинних розладах.
Засіб лікує:
- гіпертонію (якщо вона викликана через нервові переживання і потрясіння);
- варикозне розширення вен;
- запалення серцевого м’яза і оболонок серця (міокардити, ендокардити);
- підвищує рівень гемоглобіну в крові, знімає наслідки радіаційного опромінення.
Застосування.
Пункт 1:
пов’язка з рушника (що був у вжитку) в 3-4 шари змочується в 9% гіпертонічному розчині і кладеться на поперек. Перев’язувати одним великим бинтом.
Пункт 2:
класичний спосіб застосування пов’язки, описаний на початку розділу.
Пункт 3:
гіпертонічний розчин підігрівається до 70°С, змочуються лише кінці вафельного рушника, складеного по довжині в 3 шари. Рушник перекидається через ліве плече, його кінці покривають область серця спереду і ззаду (між лопатками). Кінці бинтуються одним широким марлевим бинтом навколо грудної клітки.
Пов’язку робити на ніч, через добу протягом 2 тижнів.
Пункт 4:
9% гіпертонічний розчин підігрівається до 70°С. Пов’язка з вафельного рушника в 3-4 шари або з марлі в 8 шарів накладається на грудну клітку і область печінки і селезінки. Бинтується широким бинтом.
Процедури робити протягом 2 тижнів: 1-й тиждень – кожен день, 2-й тиждень – через ніч.
Гіпертонічний розчин при захворюваннях хребта і суглобів, а також при хворобах горла і системи дихання.
Засіб лікує:
- артрити, поліартрити, бурсити, ревматизм великих суглобів (колінних, гомілковостопних, ліктьових);
- остеохондроз;
- запалення слинної залози і щитовидної залози (зоб);
- бронхіт, плеврит, пневмонію, емфізему, пухлина легені.
Застосування.
Пункт 1:
для пов’язок використовуються великі марлеві бинти і 10% гіпертонічний розчин (100 г солі на 1 л дистильованої води). Робити пов’язки на ніч щодоби протягом 2 тижнів. Пов’язка охоплює суглоби і ділянки, розташовані на 10-15 см нижче і вище суглоба.
Пункти 3, 4:
пов’язка з 10% гіпертонічним розчином у вигляді шалі прикріплюється до шиї (марля в 6-7 шарів) на всю ніч. Зверху бинтується одним марлевим бинтом через пахву, він має закінчуватись на шиї.
Пункт 5:
пов’язка з 2 вафельних рушників, складених в 2 шари, змочена в 10% гіпертонічному розчині накладається на всю спину, обов’язково на вогнище хвороби, а також на всі груди.
Пункт 6:
пов’язка з 1 рушника змочується в несильно підігрітому розчині (вичавити в банку – розчин не псується). На вологий рушник накладається таке ж сухе в 2 шари. І обидва рушники прикріплюються 2 великими марлевими бинтами.
Пункт 7:
верхня половина спини, плечовий пояс бинтуются у вигляді поперечної вісімки через пахви обох рук, нижня половина спини – другим бинтом навколо нижньої половини грудної клітки. Пов’язки тримати 10 год до висихання, використовувати 1 раз на добу. Курс 7-10 пов’язок.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!