1. ЩЕДРИЙ УРОЖАЙ. З одного куща можна мати в середньому 6–7 кг великих смачних горіхів. П’ять-сім кущів повністю задовольняють потреби сім’ї у горіхах. Надлишок можна і на ринку продати, а ціни на фундук дуже високі.
2. ОЗДОРОВЛЕННЯ. Тривале споживання горішків допомагає за хронічної втоми, неврозів, захворювань серцево-судинної системи, недокрів’я, діабету, ожиріння. В мене є багато рецептів народної медицини з використанням фундуку при варикозному розширенні вен, сечокам’яній хворобі, запаленні передміхурової залози, лікування тромбофлебітів, геморою, анемії, гепатиті. Лікувальні властивості фундуку високі тому, що він містить усі двадцять амінокислот, необхідних людському організму, дев’ять вітамінів та багато макро- й мікроелементів.
3. ДОВГОІЧНІСТЬ. Ця проста у догляді рослина годуватиме вас, ваших дітей, внуків і правнуків. Завдяки потужному утворенню прикореневих пагонів її можна омолоджувати, зрізуючи старі стовбурці і даючи можливість росту новим, молодим.
4. НЕВИБАГЛИВІСТЬ до ґрунтів та рельєфу ділянки. Фундук можна вирощувати майже на всіх типах ґрунтів, крім засолених, дуже глинистих та сухих піщаних. Під фундук можна відвести незручні для вирощування інших культур нерівні ділянки, де він до того ж зупиняє ерозію ґрунтів.
5. ТРИВАЛЕ ЗБЕРІГАННЯ. Головне – помістити горіхи в сухе приміщення без сторонніх запахів, де без втрати смакових властивостей його можна зберігати хоч до наступного врожаю, а за потреби й більше (навіть до 3 років). Однак майте на увазі: у полущених горіхів протягом кількох тижнів погіршується смак, вони починають гіркнути.
6. КРАСА. Взимку сережки ліщини вирізняються на снігу своїми рожевими, зеленуватими і навіть помаранчевими тонами. Листя у різних сортів буває від темно- та світло-зеленого до жовтуватого й різних відтінків червоного. Особливо красиво, якщо в одному ряду поєднати кущі різних кольорів.