У підлітковому віці шкіра обличчя потребує особливого догляду, адже в організмі дітей в цей період відбувається багато змін, в тому числі і гормональних, які можуть впливати на стан шкіри. Найчастіше підлітки страждають від надмірного виділення шкірного себуму, запалень (акне) та закупорювання пор. Щоб звести ці прояви до мінімуму або взагалі не дати їм з’явитись, варто приділити увагу домашньому догляду, а за потреби звертатися до косметолога для підбору лікувальної косметики.
Щоденний догляд
Базовий догляд за шкірою обличчя для підлітків у віці з 12-13 років має складатись з двох базових кроків:
- Очищення. Косметологи радять вмиватись двічі на день – зранку і ввечері. Якщо підліток не користується декоративною косметикою, то для вмивання можна використовувати легкі пінки та гелі, які делікатно очищують шкіру. Якщо ж треба провести процедуру очищення після зняття макіяжу, то радимо використовувати засоби для глибокого очищення пор. За посиланням https://ledatm.com/ru/ ви зможете знайти якісні натуральні засоби для очищення шкіри обличчя, які можна використовувати підліткам. Етап очищення обов’язково треба завершувати нанесенням тоніка. Його дія направлена на відновлення рівню рН після контакту з миючими засобами та водою, а також на підготовку шкіри до нанесення наступних засобів по догляду. В залежності від індивідуальних потреб шкіри, можете обрати тонік з заспокійливими, зволожуючими, протизапальними компонентами.
- Зволоження. Регулярне та правильне зволоження допомагає шкірі підлітків залишитися чистою, м’якою, без подразнень та сухості. Для зволоження можна використовувати креми з натуральним складом, які містять поживні екстракти (ромашка, чайне дерево, алое, зелений чай, календула та інші), вітаміни (В3, Е, С), пребіотики, кислоти (саліцилова, гіалуронова, азелаїнова). Не радимо підліткам користуватись косметикою старших родичів, адже креми для підлітків мають бути спрямовані на догляд саме за підлітковою молодою шкірою обличчя.
Догляд за проблемною шкірою у підлітків
При наявності почервонінь, висипань, постакне та інших проявів проблемної шкіри підліткам потрібно урізноманітнити свій регулярний догляд засобами, які направлені на ліквідацію конкретних проблем.
Перше правило – жодних спиртовмісних засобів на все обличчя. Багато підлітків роблять цю помилку, вважаючи, що спирт підсушить висипання і зробить їхню шкіру чистішою. Насправді спиртові розчини, наприклад, саліцилової кислоти можна використовувати лише точково на запалені ділянки, щоб підсушити конкретну зону, а не пересушити всю шкіру.
Декілька разів на тиждень підліткам з проблемною шкірою можна робити маски для обличчя з натуральною глиною або раз на тиждень проводити пілінг за допомогою спеціальних засобів зі скрабуючими часточками або кислотами.
Для ефективної боротьби з акне краще звернутись за допомогою до професійного косметолога або дерматолога, щоб разом зі спеціалістом виявити причину проблеми та впливати на неї комплексно.
Корисні поради для підлітків
Щоб шкіра не завдавала клопотів, рекомендуємо прислухатись до порад експертів:
- Підліткам треба стежити за своїм щоденним харчуванням, особливо, якщо проблеми зі шкірою вже спостерігаються. Треба вживати більше свіжих овочів, корисних білків (курятина, риба, яйця), складних вуглеводів (злаки). Уникайте та зведіть до мінімуму вживання цукру, газованих напоїв, копчених продуктів та страв з великою кількістю солі.
- Пийте більше чистої питної води. Надавайте перевагу саме простій воді перед іншими напоями (соки, чай, компот).
- Ніколи не лягайте спати з декоративною косметикою на обличчі. Тривале носіння тональних кремів і пудр здатне призвести до забивання пор та появи у підлітків закритих комедонів, чорних цяток та акне.