Глінтвейн з німецької перекладається як палюче вино. Його готували ще в Стародавньому Римі. Тоді вино змішували із прянощами, але пили холодним. Підігрівати вино з прянощами почали у середньовіччі в країнах Північної Європи, Британії й Скандинавії.
Сьогодні готують глінтвейн на основі вина, червоного сухого або білого. У нього додають ром, коньяк, лікери, лимон, але тільки для аромату, а не смаку. А ще дають прянощі: корицю, гвоздику, мускатний горіх, кардамон та духмяний перець.
Класичний рецепт глінтвейну
- Пляшка червоного сухого вина, 2 ст. ложки меду, 1 апельсин, 1 яблуко, 1 ч. ложка тертого імбиру, ¼ ч. ложки мускатного горіха, 2 палички кориці, гвоздика за смаком.
У каструлі змішати гвоздику, мускатний горіх, корицю, імбир. Додати 100 мл води, довести до кипіння. Отриманий відвар проціди. Апельсин, яблуко і лимон нарізати скибками. У каструлю з відваром з прянощів налити вино та додати нарізані фрукти. Довести до кипіння, але не кип’ятити. Розлити у склянки, додати шматочки фруктів і пити теплим.
Безалкогольний глінтвейн із каркаде
- 3 ст. ложки чаю каркаде, 0,7 л води, 5 бутонів гвоздики, 5-7 тонких скибочок імбиру, 1 паличка кориці (або 0,5 ч. ложки меленої), бадьян, кардамон, 2-3 ст. ложки меду.
Спеції і каркаде залити окропом, дати настоятися 20 хв, вкутавши рушником. Найкраще – у термосі. За бажання, можна додати скибку апельсина. Налити у склянки, додати мед до смаку.
Спробуйте також приготувати:
- П’ять смачних рецептів приготування глінтвейну
- Замість ковдри – глінтвейн, пунш, грог і гльог