На городі і в теплиці є безліч інфекцій, які потрапляють у рослину з грунту, передаються від поблизу зростаючих рослин або іншим способом. Є й ті, які можуть знищити врожай капусти дуже швидко, а тому слід не лише розуміти агротехніку капусти і докладати багато зусиль для отримання результату, але й звертати увагу на видозміну розсади або вже качанів, адже деякі з них можуть означати серйозні відхилення.
Хвороби білокачанної капусти, хвороби цвітної капусти та інших видів і сортів ми розглянемо вже зараз. Також, ми розповімо про найефективніші методи боротьби з ними, які застосовуються професіоналами протягом багатьох років.
Хвороба кіла капусти
Це грибне захворювання досить поширене, воно розвивається в клітинах кореневої системи рослини. Найбільш захворювання вражає ранню капусту, цвітну, білоголову, незалежно від місця вирощування. На стадії розсади, на коренях капусти утворюються різноманітні нарости, які порушують харчування культури. За рахунок цього, рослина відстає у розвиток настільки, що не відбувається навіть зав’язь.
Як боротися з кілою капусти
Боротьба з кілою досить проста, головне вчасно звернути увагу на посадки капусти. Загиблі або просто зів’ялі від захворювання рослини слід видаляти з грядки з грудкою грунту, а місце рослини добре просипати вапном.
Не бажано висаджувати в грунт заражену розсаду, також, потрібно внесення вапна в грунт в момент посадки рослин.
Чорна ніжка
Причиною чорної ніжки капусти є висока вологість і погана провітрюваність. Це грибкове захворювання, яке вражає кореневу шийку і підстава стебла. В цій частині частині рослини стають дуже тонкими, чорніють і починають гнити, за рахунок чого рослина відстає в рості і найчастіше гине.
Боротьба з чорною ніжкою капусти
Боротьба з хворобами капусти може починатися з превентивних заходів. В нашому випадку, це знищення грунту для посадки капусти, яка була заражена чорною ніжкою. Тобто, якщо на ділянці загинув урожай внаслідок цього захворювання, грунт на ньому необхідно буде замінити, або ж просто висаджувати капусту в іншому місці.
Крім того, профілактика чорної ніжки полягає в нормальній, не підвищеній вологості постійному провітрюванні парника, де вирощується розсада.
Перед висаджуванням насіння, їх слід обробляти гранозаном, приблизно 0,4 г на 100 г насіння капусти. Необхідно і внесення в грунт спеціального препарату перед посадкою насіння – ТМТД (50%), 50 г на кожен квадратний метр грядки.
Пероноспороз капусти
Це захворювання капусти серйозно вражає молоді рослини. На листі з’являються сірі і жовті плями з нальотом на нижній стороні. Якщо ураження розсади серйозне, то листя з часом відмирає, капуста відстає в розвитку, а іноді і просто гине.
Методи боротьби з пероноспорозом капусти
Боротьба із захворюванням полягає в нормалізації вологості, а також обробці рослин. Слід обприскувати капусту бордоською рідиною (1%). Приблизні витрати для обробки – 500 мл на відро води. Якщо ж обробка відбувається на стадії розсади, концентрація повинна бути зменшена вдвічі, а витрата бути не більше 1 л на раму.