А ви таке куштували? Назвичайно ароматне вино і варення з півоній за рецептом Євгена Клопотенка

Виявляється, можна не тільки милуватися красою та ароматом півоній. Із пелюсток цих квітів готують вино і варення. Рецептами цих смаколиків поділився кулінарний експерт Євген Клопотенко. Для яскравого кольору і аромату використовуються квіти рожевого і бордового кольорів, але біла півонія також годиться!

Варення з пелюсток півонії

300 г пелюсток півонії (приблизно 8-10 квіток білого, рожевого або бордового кольору, але не червоні, можна з букета), 0,5 л води, 0,5 кг цукру, 0,5 лимона (сік і цедра), 2 ст. ложки чаю каркаде, 1 ч. ложка кардамону, 1 зірочка бодяну, ваніль, аніс, кориця. 

У сотейник насипати цукор і воду, додати пелюстки півоній. Додати чай каркаде, а також подрібнені спеції: ваніль, бодян, кардамон, аніс, корицю (разом має бути 0,5 ст. ложки). Повільно помішуючи, довести варення до кипіння і варити на маленькому вогні близько 20 хв до готовності. Секрет: консистенцію варення можна перевірити на цукрі: якщо крапля сиропу не вбирається в цукор, а тримає форму, то варення готове. Або ж крапнути краплю на тарілку, повернути її на бік: якщо крапля скочується повільно – варення готове, якщо швидко – ще ні. Додати лимонний сік і цедру, проварити ще 1 хв. Гаряче варення залити в простерилізовані банки.

Вино з півоній

Пелюстки 10 квітів (приблизно 8-10 квіток білого, рожевого або бордового кольору, але не червоні, можна з букета), 200 г цукру, 1 л води, 2-3 ст. ложки чаю каркаде, 0,5 ч. ложки лимонної кислоти. 

Пелюстки півоній змішати з цукром. Додати лимонну кислоту. Залити водою. Додати 100 мл міцного настою чаю каркаде. Натягнути на банку гумову рукавичку. Залишити на 1–1,5 місяці у темне тепле місце. Приблизно через 1-2 тижні, коли рукавичка підніметься, проколоти її голкою. Після завершення бродіння, коли рукавиця впаде, рідину процідити. Перелити в темну пляшку. Настоювати ще три місяці.

Джерело

Читайте також:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook