Як позбутися колорадського жука і чому “хімія” не завжди працює

Як позбутися колорадського жука на картоплі? Чому куповані препарати не завжди ефективні? Як позбутися жуків народними методами?

Усі, хто вирощує картоплю, мають щорічний клопіт: як боротися з колорадським жуком? Використовувати хімічні засоби чи спробувати народні? Які народні рецепти боротьби з жуком ефективні, а які ні? Сьогодні ми хочемо поділитися порадою одного досвідченого господаря, як позбутися колорадських жуків на картоплі без використання купованої “хімії”.

Звідки береться колорадський жук на картоплі

Колорадський жук зимує в ґрунті, на глибині від 10 до 30-40 см, і легко переносить охолодження до -15°, що рідко буває на такій глибині. Тому, йому не страшні будь-які морози.

Навесні, коли ґрунт прогрівається до 14-16 °С, дорослі жуки виходять з ґрунту. До цього часу з’являються і перші сходи картоплі. Трохи підгодувавшись молодим листям, жуки спарюються, і відкладають яйця на нижній поверхні листя.

Личинки червоно-оранжевого кольору також харчуються листям і дуже ненажерливі. Саме вони можуть за день-два перетворити необроблені кущі в обгризені  стеблинки. Через 14-20 днів (чим тепліше, тим швидше) вони йдуть в ґрунт і заляльковуються. Жуки, що вийшли з лялечок, в серпні деякий час живляться, а потім – закопуються в ґрунт і зимують.

Чому куповані препарати проти жука не допомагають

Для боротьби з колорадським жуком розроблена маса інсектицидів як контактної, так і системної дії. Використовують їх двома способами:

  1. Для обробки бульб перед посадкою. Вона дає можливість захистити сходи від жуків і їх личинок в перші 30-40 днів, коли відбувається формування листового апарату і закладка бульб рослини.
  2. Для обприскування кущів по листю. Якщо бульби не протруювали, то перша обробка інсектицидами потрібна, коли сходи досягнуть висоти 10-15 сантиметрів, і на листках з’являться перші кладки. Другу обробку пізніх сортів картоплі, зазвичай, проводять у період бутонізації – цвітіння, поєднуючи її з позакореневим підживленням добривами. Є сенс провести третю обробку пізньої картоплі, на якій харчуються жуки перед відходом на зимівлю. Це вирішить багато проблем навесні.

Головною помилкою при обробці є несвоєчасна і недостатня обробка. Саме тому потрібно протравлювати бульби, готуючи їх до посадки. Це захистить молоді паростки та не дасть жуку розмножитися.

Друга помилка – це використання одних і тих самих препаратів протягом декількох років. Препарати для першої, другої, а при необхідності – третьої обробки не повинні збігатися.

Народний засіб проти колорадських жуків

Також можна спробувати винищити жука і народними засобами. Це і безпечніше, і вигідніше. Все, що вам потрібно, це купити трохи 9% оцту і пачку гірчиці (100 г).

Суміш проти жука готується так: у відро води висипати гірчицю, рівномірно розмішується і додається 100 мл 9% оцту. Тільки треба бути дуже обережним. Передозування оцту небезпечна для рослин – може викликати появу опіків. Розмішати та обприскати. Навіть після одноразової обробки грядок колорадський жук на посадках не з’явиться.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook