Під час висадки розсади, потрібно врахувати клімат регіону, сорт та місце висадки. Якщо ви висадите розсаду у парнику, вона так рано не виросте ніж та, яку ви будете вирощувати на підвіконні. Більшу частину розсаду потрібно вирощувати у парнику, а сорти, які рано достигають, вирощуйте на підвіконні.
Для посіву на підвіконні, насіння слід вже висаджувати у період з 15.02 по 15.03. у центральних регіонах – з 15.03 по 1.04. У північному регіоні з 1.04 по 15.04. Легше та простіше вираховувати час посіву за віком розсади. Підібрати час посіву можна порахувавши дні, скільки розсада повинна рости у кімнатних умовах та час, коли її треба пересаджувати у відкриту землю. Варто додати тиждень на сходи розсади. Ці розрахунки допоможуть вам визначити, коли можна сіяти розсаду.
Деякі люди не дотримуючись правил посіву розсади, отримують дуже міцні насадження. Такі люди дуже ретельно доглядають за розсадою, встановлюють їм додаткове підсвічування, слідкують за температурними показниками, контролюють підживлення та полив.
Так роблять для того, щоб швидше тримати врожай та при продажі отримати більше коштів. Якщо у вас не має досвіду у вирощуванні розсади, ризикувати не варто, а потрібно просто врахувати рекомендований вік рослини.
Пікіровку розсади рекомендується проводити при температурі 18 — 25 градусів тепла вдень та 12 – 15 градусів тепла вночі. Коли ви провітрюєте приміщення, лотки з розсадою потрібно прибирати з підвіконня. Провітрювати приміщення краще у вечірній час, бо для розсади дуже важливу роль відіграє сонце.
Міцна та здорова розсада виросте лише у тих, хто створить для неї потрібну температуру та освітлення.
Що стосується обприскування розсади томатів водою, можна цього не робити, бо помідори погано на це реагують. Обприскування варто робити лише тоді, коли у приміщенні сухий клімат. Можна встановити зволожувач повітря.