Як зробити опалення в будинку

Зробити опалення будинку своїми руками не так вже й складно, як може здатися. Для цього необхідно знати як влаштована система опалення та способи її монтажу.

Опалення в будинку — це один з найважливіших елементів, що забезпечують комфортні умови проживання в будинку.

Зробити опалення будинку своїми руками не так вже й складно, як може здатися. Для цього необхідно знати про принципи роботи системи опалення та способи її монтажу.

При цьому слід врахувати, що опалення у приватному будинку має бути не лише ефективним, а й економічним. А якщо ні, то замість економії ви ризикуєте мати великі витрати, але ви завжди можете звернутися до професіоналів монтаж опалення в Харкові. Отже, розглянемо, які опалювальні системи існують, і як правильно вибрати ту чи іншу систему опалення.

Системи опалення приватного будинку

Система опалення приватного будинку — це комплекс інженерних споруд, призначених для обігріву приміщень у холодну пору року, а також для забезпечення комфортних умов для проживання та життєдіяльності людини.

Система опалення будинку може бути виконана з будь-якого матеріалу, але найпоширенішими є опалювальні системи, виконані з труб різного діаметру та радіаторів, опалювальних систем.

Як джерело тепла в системах опалення може бути:

  • котел, що працює на твердому, рідкому або газовому паливі;
  • теплогенератор, що працює з використанням сонячної енергії;
  • система променистого опалення та ін.

При виборі опалювального котла слід враховувати не лише його потужність, а й тип палива, на якому він працює.

Варіанти опалення будинку

Якщо ви хочете вибрати ефективну систему опалення, слід розглянути кілька варіантів.

Водяне опалення

Водяна система опалення – це найпростіший і поширений варіант. Вона складається з котла, в якому спалюється тверде або рідке паливо, батарей, труб та запірних арматур. У системі вода нагрівається до певної температури та надходить у радіатори, віддаючи тепло.

При цьому вода циркулює трубами, постійно переміщаючись від радіатора до радіатора, і повертається назад в котел. При опаленні в котлі встановлюється змійовик, по якому циркулює гаряча вода.

Також у системі водяного опалення є розширювальний бак, який служить для компенсації теплового розширення води. Він може бути встановлений як у котлі, і на горизонті.

Обрати відповідний котел можна у спеціальному магазині на сайті. На ринку представлені електричні, газові, твердопаливні та рідкопаливні котли.

Парове опалення

Парове автономне опалення на місці здійснюється за допомогою парового котла, що працює на вугіллі або природному газі.

Принцип роботи парової системи опалення будинку полягає в тому, що всередині водяного контуру циркулює пара. Тобто вода, проходячи трубами, нагрівається і перетворюється на пару, яка піднімається і виходить через спеціальні отвори у даху чи вікнах.

Пара, піднімаючись, виходить із котла і нагріває теплоносій. Провести свою пару в будинок можна двома способами: за допомогою природної чи примусової циркуляції. У першому випадку в контур опалення встановлюють змійовик, через який проходитиме пара. Вода, нагріваючись, підніматиметься змійовиком і виходитиме на вулицю через спеціальні вікна. У другому випадку циркуляція у контурі здійснюється за рахунок роботи насоса.

Цей метод ефективніший, тому що вода в контурі нагрівається швидше. Примусова циркуляція може бути гравітаційною чи механічною.

Повітряне опалення

Повітряне опалення приватного будинку – це система, в якій теплоносій (повітря, вода) подається в приміщення і в міру просування його нагрівається до заданої температури.

Після цього він викидається в атмосферу чи систему вентиляції. Як теплоносій може використовуватися повітря, нагріте на ТЕЦ, від газових, дизельних або електричних котлів.

Для того щоб приміщення обігрівалося в холодну пору року, його потрібно попередньо прогріти: інакше повітря в ньому буде холодним. Нагрівати його можна за допомогою електрики, газу, вугілля чи дров. При спалюванні палива виділяється тепло, яке нагріває повітря.

Якщо в приміщенні вже є вентиляція, повітря можна нагріти тільки за рахунок природної циркуляції. Можна також встановити спеціальні повітронагрівачі, які нагріватимуть повітря самі.

Повітряні опалювальні прилади бувають кількох видах:

  • радіатори;
  • тепловентилятори;
  • водяні калорифери.

Який котел краще для опалення за видами палива? Розглянемо плюси та мінуси.

Для приватного будинку найкращий варіант – це пристрій, що працює на газі, дизельному або твердому паливі.

Газовий котел – найнадійніший, тому що він працює без участі електроенергії, що підвищує його надійність. Крім того, газ – один із найдешевших видів палива.

Плюси:

  • не потребує великих витрат на встановлення та експлуатацію;
  • можна використовувати у будь-якому приміщенні, навіть у ванній кімнаті;
  • немає потреби у підключенні до електромережі.

Мінуси:

  • необхідність постійного контролю за роботою;
  • висока пожежна небезпека.

Дизельний котел – найдешевше паливо. Його можна встановлювати у приміщеннях будь-якого типу, у тому числі і у ванній кімнаті. Однак такий котел не можна залишати без нагляду, оскільки паливо може спалахнути. Крім того, для спалювання дизельного палива необхідно мати систему вентиляції.

Якщо в опалювальну систему подаватиметься повітря з приміщення, це може призвести до задимлення. Тому в цьому випадку необхідно обов’язково встановити систему примусової вентиляції. Плюси: не вимагає спеціальних навичок при монтажі та експлуатації; низька вартість; тривалий термін служби; високий ККД. Мінуси: велика витрата палива; пожежна небезпека.

Схеми опалення будинку

Схема системи опалення будинку залежить від кількості поверхів у будинку.

Якщо будова має два поверхи, то схема опалення матиме такі елементи:

  • горизонтальне розведення труб;
  • двотрубна система;
  • однотрубне розведення труб.

Горизонтальне розведення труб виконується зі сталевих, мідних або металопластикових труб, що монтуються на стіни. З’єднання труб при цьому провадяться за допомогою фітингів.

До переваг такого розведення відносяться: простота монтажу, можливість встановлення радіаторів будь-якого типу, а також їхня заміна без відключення системи. Однак через те, що розведення має горизонтальні ділянки, у деяких місцях вона може мати великий діаметр, а це значно збільшує її вартість.

Двотрубна система опалення також має свої переваги: ​​висока швидкість нагрівання приміщення, оскільки гаряча вода з котла надходить у всі радіатори одночасно; можливість використання радіаторів з різною потужністю та тепловіддачею. Однотрубна схема подачі гарячої води використовується у більшості будинків старої споруди. Щоб визначити схему розведення труб, необхідно вибрати котел.

Залежно від нього можна вибрати схему подачі та розподілу гарячої води. Сьогодні у продажу є великий вибір котлів, які відрізняються за своїми технічними характеристиками, а також за вартістю. Котли розрізняються за потужністю, типом палива та за способом приготування гарячої води (котел непрямого нагріву).

Як зробити найкраще опалення для приватного будинку

Можна зробити опалення в приватному будинку самостійно або звернувшись до спеціалістів. У приватних будинках не робиться центральне опалення, оскільки це дорого і клопітно. Але є можливість зробити автономне опалення для приватного будинку, для цього найкраще використовувати газовий котел.

Для встановлення газового котла потрібно отримати дозвіл у газовій службі, а також дозвіл на БТІ. Монтаж газового котла найкраще довірити спеціалісту, який зробить це якісно та безпечно.

Якщо котел буде встановлений на підлозі, необхідно передбачити спеціальний піддон, який буде служити для збору конденсату. Для відведення продуктів згоряння з приміщення, в якому встановлений газовий котел, необхідно зробити димар, що має горизонтальну конструкцію та виводить продукти згоряння за межі будівлі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook