розсада петунії

Як посіяти розсаду петунії своїми руками

Заощаджуйте на квітах і вирощуйте розсаду петунії власноруч! Для вас - два прості і зручні методи висівання і поради, як доглядати за розсадою петунії.

Петунії дуже популярні: їх садять і на квітниках, у в контейнерах на балконах, і в підвісних кашпо на терасах, і просто у горщиках на підвіконні. Зазвичай ці однорічні квіти купують у вигляді розсади на ринку та у спеціалізованих магазинах. Але петунію дуже просто виростити власноруч, посіявши розсаду. І виходить в десятки, а то і сотню разів дешевше! До вашої ваги два зручних способи, які допоможуть швидко посіяти дрібне насіння.

Коли сіяти петунію на розсаду

Насіння петунії дуже дрібне і довго проростає. Тому петунію сіють на розсаду досить рано – у лютому-березні.

Для вирощування розсади петунії потрібен нейтральний або слабокислий ґрунт. бажано, щоб це була пухка живильна суміш, здатна утримувати вологу, але при цьому не замокати. У квіткових крамницях можна придбати готову ґрунтосуміш. Готовий ґрунт бажано просіяти.

  • Дражоване насіння обробляти не потрібно, але слід врахувати, що в сухому ґрунті воно погано проростає через те, що його оболонка не розчиняється.
  • Якщо у вас звичайне насіння, воно має бути свіжим – для петунії це важливо.

Два способи, як виростити розсаду петунії

Спосіб 1 – у торф’яних таблетках

Вирощену таким чином петунію дуже зручно пересаджувати, коренева система не травмується при цьому.

  1. У кожну торф’яну таблетку потрібно налити трішки води кімнатної температури і зачекати, доки вона набрякне.
  2. Щоб дрібне насіння було зручніше брати, його слід висипати на тарілочку, крапнути поряд водички. І кінчиком вмоченої у воду зубочистки брати насінинки і переносити на середину таблетки. Заглиблювати і присипати ґрунтом не треба.
  3. Коли всі насінини будуть посіяні, збризнути з пульверизатора, зробити парничок і поставити у темне місце до появи сходів.
  4. Потім зняти парник і перенести на добре освітлене місце.
  5. Якщо світла бракує, треба додатково освітлювати фіто-лампами.

Спосіб 2 – по снігу або піску

Цей спосіб зручний тим, що не треба витрачати гроші на торф’яні таблетки, а дрібне насіння можна сіяти в один контейнер. При цьому на снігу та піску добре видно насінини і їх можна гарно розподілити по верхні, щоб посадка не була загущена.

  • Зробити у дні контейнера дренажні отвори (щоб сходила зайва волога).
  • Насипати на дно легкий ґрунт з додаванням вермикуліту, який утримує вологу, шаром 5-10 см, трохи полити.
  • Зверху викласти шар снігу (або піску) і злегка втрамбувати.
  • Мокрою шпажкою перенести насінини на сніг або пісок на невеликій відстані одна від одної.
  • Одягнути на контейнер пакет, який дасть ефект парника. Коли сніг розтане, насіння опуститься у ґрунт і проросте. До речі, дуже корисно поливати квіти талою водою.

Зазвичай насіння проростає через 5-7 днів. Якщо минуло два тижні, а воно не проросло, краще посіяти знову, але використати вже інше насіння. Краще одразу використовувати гранульоване (дражоване насіння): таких насінин у пачках 5-10-20, а не 1000. Петунії починають цвісти через 2-3 місяці після висівання.

Догляд за розсадою петунії

Оптимальна температура для проростання насіння петунії 24-25 ºC. Особливо примхливі гібридні сорти – при нижчій температурі насіння не проростає, а при вищій хворіє.

Сходи з’являються через  5-7 днів, і з цього моменту посіви потрібно провітрювати двічі на день: зняти плівку, витерти конденсат, залишити на 20 хвилин, закрити. Наступного разу час провітрювання збільшити у два рази і так щоразу, доки плівку зовсім забрати.

Якщо сходи будуть занадто густі, прорідіть їх пінцетом.

Потрібно поступово знижувати температуру в приміщенні: до 20 ºC вдень, а вночі до 16 ºC.

У кінці лютого й у березні розсада петунії потребує додаткового освітлення. У перші тижні підсвічування має бути цілодобове. Надалі рослини потрібно доосвітлювати зранку і ввечері.

Важливо стежити за поливом. Перезволоження призводить до грибкових хвороб, у той час як пересихання ґрунту губить сходи. Найкраще поливати теплою м’якою відстояною нехлорованою водою у піддон, щоб вода не потрапляла на листя.

Через 7 днів після появи сходів і через 14 – обприскують слабким розчином марганцівки.

У фазі розвитку у сіянців 3-4 справжніх листків у ґрунт вносять добрива до трьох разів на тиждень, чергуючи кореневі підживлення з позакореневими.

Якщо сіяли розсаду не в таблетки і не в касети, а в загальний контейнер, розсаду потрібно пікірувати в окремі горщики об’ємом 200-250 мл, коли є 2-3 пари справжніх листків. Переносити треба з грудкою землі, одразу полити. Зменшити температуру у перший тиждень на 3-4 градуси, щоб рослини не витягувалися, і і притінювати у полудень.

Якщо з торф’яної таблетки стирчить коріння, разом з нею посадіть рослину у горщик.

Через тиждень-два після пікірування розсаду можна підживити і внести розчин стимулятора коренеутворення.

Аби петунія росла красивим густим кущиком, сіянці прищипують, виламуючи верхівку над 4-5 листком. Тоді з пазух листків виростають нові пагони – і утворюється кущ. Через два тижні можна прищипувати знову, можна повторити процедуру кілька разів.

Перед висаджуванням розсади у відкритий ґрунт (у середині травня – середині червня) упродовж двох тижнів загартовують. Спочатку виносять на відкрите повітря на 10-15 хвилин, щодня час і кількість “прогулянок” збільшують, поки рослини не проведуть на повітрі цілу добу.

Щоб петунія красиво цвіла, висаджувати її потрібно на сонячне місце разом з усією грудкою землі, потім полити, замульчувати, у перші дні у полудень притіняти.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook