Ми підготували для вас поради, які допоможуть налагодити харчування вашої дитини. Ви здивуєтеся, що від деяких продуктів доведеться відмовитися, хоча вони вам раніше здавалися корисними.
1. Сік
Соки смакують усім дітям. Вони приваблюють своїм яскравим виглядом. Власне на цьому уся їхня користь і закінчується. Одна склянка соку вміщає 5-6 ч. л. цукру. Після вживання він одразу вбирається в кров. Це шкодить обміну речовин.
Рекомендується замінювати соки свіжими фруктами. Волокна, які в них містяться, не дозволяють ендокринній системі перевантажуватися і продукт засвоюється поступово. Якщо все ж вам хочеться якогось напою, то альтернативою буде свіжовичавлений сік або смузі.
2. Манна каша
Манна каша — це суцільні вуглеводи. Після переробки ця крупа позбавляється всіх вітамінів та мікроелементів. Ця їжа не принесе дітям жодної користі.
Ось список каш, які варто давати, адже вони багаті на поживні речовини: гречана, перлова, пшоняна, вівсяна.
3. Йогурт
Звертайте увагу на склад йогурту. Тільки так ви зможете обрати справді корисний. Уникайте тих варіантів, які зберігаються на відкритих полицях. Замініть солодкі йогурти з фруктовими смаками на натуральні, невеликої жирності і без наповнювача.
Йогурти з добавками наражають дітей на цукровий діабет і ожиріння.
4. Сухі сніданки
У рекламі ми завжди чуємо, що найкращий сніданок — це пластівці, мюслі або інші подушечки. Нас намагаються переконати, що ми отримаємо масу вітамінів та мінералів, але це не так. Зазвичай сухі сніданки містять в собі багато цукру і мінімум корисних речовин. Це вуглеводи, які швидко засвоюються.
Пластівці не дають відчуття ситості. Пройде дуже мало часу і дитина знову захоче їсти. Натомість якщо з’їсти кашу з фруктами та горішками, то можна справді насититися і отримати дозу поживних речовин.
5. Глазурований сирок
Від глазурованих сирків варто відмовитися не лише через високий вміст цукру, але й через незрозуміле походження самого сиру. Дітям і дорослим шкодять консерванти, які часто зустрічаються у складі цього продукту.
Альтернативою буде звичайний сир. До нього можна додати ягоди і фрукти. Це не лише корисно, але й смачно.
6. Мед
До 2 років у раціоні дітей не має бути меду. І справа не лише в тому, що у них може з’явитися алергічна реакція. В меді можуть міститися бактерії, які провокують дитячий ботулізм.
7. Виноград
Все ж виноград є джерелом необхідних вітамінів та мінералів, але дітям краще не давати цей фрукт, адже його плодами дитина може вдавитися.
Та й перетравити виноград дитяча травна система може не так легко. Краще дітям до 2 років давати банани.
Неможливо виключити з раціону увесь цукор. Більше того, цього не потрібно робити. Однак дитина має розуміти, що солодощі — це не десерт, а не основний прийом їжі. Людина буде здоровою, якщо ще з дитинства її навчать харчуватися корисно.