Праведна Анна була Матір’ю Діви Марії і є однією з найбільш шанованих святих у християнстві. Її пам’ять православні вшановують 7 серпня – Успіння святої праведної Анни (у народі – літньої Анни). Є ще день “зимової Анни” – 22 грудня – День непорочного зачаття святої Марії. Ці два свята присвячені маті Діви Марії – праведній Анні.
Її вважають заступницею вагітних, матерів і бабусь, вишивальниць, помічницею у сімейному житті. Звертаючись до святої Анни, віряни від щирого серця просять зачати дитину та стати гарними й благочестивими батьками. Жінки в молитвах до неї просять про легкі пологи, про здоров’я для малюка і достатню кількість молока у породіллі. Також свята Анна є захисницею всіх скривджених і знедолених, допомагає побороти важкі недуги.
- Молитва до Богородиці з проханням про захист
Якими були батьки Богородиці
Іоаким, батько Діви Марії, походив від роду царя Давида. Жив у місті Назареті та був одружений з Анною, яка також походила з шанованого роду, була донькою священника. Вони були заможні матеріально і праведні перед Богом.
Подружжя Анни та Іоакима прожило близько 50 років у щасливому шлюбі, але не мали дітей. Їх зневажали, принижували та глумилися через те, що бездітність означала кару Божу. Однак вони не скаржилися, а просто продовжували вірити в Господа та молитися йому від щирого серця.
Коли Іоакиму священник відмовив прийняти пожертву для храму, то чоловік у розпачі попрямував подалі від дому у безлюдну пустелю. Там він оселився та перебував деякий час у суворому пості й щирій молитві. Анна, дізнавшись про це, теж почала поститися та благати Бога про дитя.
Вночі жінці прийшов янгол та наказав прямувати до чоловіка, бо в них народиться донька, яка стане славетною Богоматір’ю. Після цього Анна народила дівчинку, яку назвала Марією.
До трирічного віку Пресвята Марія жила в будинку своїх батьків, а потім Іоаким та Анна привели її в храм Господній, де та виховувалася до повноліття. Сама ж свята Анна свої останні роки провела при храмі поруч із донькою і померла у віці 79 років, на два роки переживши свого чоловіка.
- Найдавніша молитва до Богородиці
Як вшановують праведну Анну
У 6 столітті імператор побудував на честь святої Анни храм. Віряни відвідували його й дякували святому подружжю за народження Діви Марії та Ісуса Христа.
Мощі праведної Анни до 1333 року зберігалися у Софії Київській, а потім були вивезені до Франції.
На іконах Анну зображують з Марією, яку з книгою в руках навчає читати. Поширеним є образ Святої родини: Анна з Йоакимом, Дівою Марією, онуком Ісусом, Йосипом.
Що можна і не можна робити 7 серпня
У день Успіння праведної Анни варто робити добрі справи, не лихословити, адже це може накликати на родину біди та хвороби. Всі помисли повинні бути світлими і чистими.
Цього дня дотримуються посту: не можна вживати в їжу м’ясо, яйця, молоко і рибу. Ну і відповідно в День святої Анни не можна дуже шумно і весело святкувати.
У цей день не можна займатися пранням, шиттям, вишиванням, прибиранням і іншими серйозними справами та брудною роботою. Однак не варто сьогодні лінуватися – помірна праця принесе задоволення і користь.
Городники на Анну традиційно йдуть копати ранню картоплю. Також цього дня люди вирушають у ліс по гриби, щоб ввечері приготувати грибні та овочеві страви.
У народному календарі сьогоднішня дата отримала назву Анна Холодниця, зимовказівниця. Спостерігаючи за погодою цього дня, наші предки робили прогноз на зиму.
- Так, якщо ранок видався похмурим і похмурим – значить, зима буде морозною.
- Теплий і сонячний день обіцяв суворі холоди.
- Дощ 7 серпня – означає, що зима буде сніжною і м’якою.
Яка погода до обіду, така і зима до грудня, а яка після обіду – така після грудня. Вважається, що саме від Анни починалися холодні передосінні світанки.
Молитва до святої Анни
Свята угоднице Анно Пророчице! Ти своїм подвигом довела відданість Господу нашому всемогутньому і провела життя праведне в молитвах старанних. Помолися ж, свята, за чад наших нерозумних, щоб залишили їх хвороби і будь-яке зло.
Даруй бездітним радість материнства і вбережи всякого від зла лихого і вчинків недобрих. Вознеси молитви до Господа, щоб послав він на нас своє благословення і не відкинув прохань щирих і каяття нашого. Заступися, Анно, за чад Божих, щоб не терзали їх ні хвороби, ні скорботи, ні погані помисли заздрісників і недоброзичливців. Амінь.