Така проблема виникає у працівників різних сфер все частіше. Але мало у кого виходить вирішити її. Це пов’язано зі страхом виходу із зони комфорту, зі страхом змін і невпевненістю в собі і своїх силах.
Як вирішити проблему
Якщо ваша робота вам не подобається, у вас завжди є два варіанти: терпіти або піти. Але зробити такий вибір багатьом людям досить складно. Вони бояться втратити «насиджене» місце і знайти нову роботу. Тому вони і далі виконують справи, які їх дратують.
Психологія людини досить складна і індивідуальна, тому проблему в кожному випадку потрібно вирішувати окремо. Але ось деякі поради, які підкажуть, що слід робити, якщо ваша робота вам набридає:
- Визначте всі найгірші сторони вашої роботи, які можуть послужити причинами її кинути. Це можуть бути неприємні колеги, поганий начальник, незручний графік, недостатньо висока зарплата і т. д.
- Конструктивна ділова розмова з керівниками може поліпшити ситуацію. Поясніть, що вас не влаштовує. Начальник може покращити умови роботи. Якщо керівництво відмовиться піти вам назустріч, то це стане стимулом знайти роботу кращу.
- Спробуйте ставитися до робочих проблем як до невеликих перепон на шляху до здійснення мети, отримання бажаного. Вважайте, що це можливість самовдосконалюватися і розвиватися особистісно і професійно.
- Не піддавайтеся впливу ваших колег. Буває, що спочатку вас все влаштовувало у вашій роботі, але ви постійно чуєте, як колеги скаржаться на кількість завдань, на розмір зарплати, начальника і т. д. Спостерігаючи за цим, все частіше, і ви самі починаєте шукати недоліки у вашій роботі, одержуючи негативний настрій.
- Перед тим як ви вирішите звільнитися, подумайте про все хороше, що є на нинішньому робочому місці: добрий начальник, дружня атмосфера, гнучкий робочий графік, страховка, додаткові премії або що-небудь ще. Якщо все це не компенсує недоліки, і ви як і раніше незадоволені своєю роботою, то не варто за неї триматися.
- Якщо ви новачок в якійсь справі, і вам не подобається нова робота, знайдіть для себе цікаве хобі або почніть займатися спортом у вільний час. Це допомагає відволіктися від робочої суєти, зняти напругу і на час забути про неприємності. Надалі нова посада вас зацікавить.
Нема чого терпіти те, що вам огидне, і робити те, що не приносить задоволення. Якщо робота не подобається, то треба кидати її і шукати справу по душі.
Можна все життя працювати на одному місці і нічого не досягти, а потім шкодувати про втрачені можливості. А можна ризикнути, почати все з чистого аркуша, змінити своє життя.
І в цьому випадку вірогідність того, що ви побудуєте хорошу кар’єру, досягнете всіх поставлених цілей і будете жити в своє задоволення, набагато вище. Адже якщо займатися улюбленою справою, то хочеться розвиватися і підкорювати нові вершини.
Чому нам не подобається наша робота
Як зазначають психологи, у більшості випадків люди страждають від справи, яка їм не подобається і не хочуть йти на роботу з таких причин:
- погані умови праці;
- занадто суворий начальник;
- недоброзичливість колег;
- конфліктні ситуації;
- необхідність рано вставати і пізно лягати спати.
Але не слід відразу звільнятися і шукати нове місце зайнятості. Потрібно все зважити, порадитися з близькими і тільки потім приймати остаточне рішення. Майже завжди можна знайти вихід з проблемних ситуацій, вирішити конфлікти, налагодити стосунки в колективі і домогтися від боса поліпшень умов праці. Варто розуміти, що наша робота може не приносити нам задоволення і з інших причин, пов’язаних особисто з нами.
Принципове небажання працювати
У деяких випадках людині не подобається її робота не тому, що вона нецікава або важка, а тому, що вона взагалі не любить і не хоче працювати. Вона вважає це покаранням, і одна тільки думка про обов’язки викликає у неї почуття невдоволення і протесту. Такі люди переконані, що їм не потрібна робота, а потреба в ній – це нав’язаний ззовні стереотип. Тому вони не розуміють, навіщо їм віддавати свої сили і даремно трудитися для когось іншого.
Щоб вийти з такої ситуації, людині потрібно зрозуміти, що, працюючи, вона зможе отримати гроші для свого забезпечення.
Невпевненість у собі
Дуже часто люди не задоволені тим, що роблять, тому що у них це виходить погано або не виходить зовсім. Але з часом вони пристосовуються і отримують потрібні навички, однак робота все одно не викликає радості. У такому разі заковикою є невпевненість у своїх здібностях і можливостях. Це може виникнути через невдачі, втрату кваліфікації і навичок, відсутність досвіду.
Але з цієї ситуації теж є вихід. Потрібно порівняти очікування з реальністю, зрозуміти, якими ресурсами ви володієте, що знаєте і вмієте, вивчити ринок праці, дізнатися про пропозиції, і знайти вакансію, яка вас зацікавить. Не думайте, що ви нічого не вмієте і не бійтеся вчитися чомусь новому.
Важко приймати рішення
Коли ваші робочі обов’язки вимагають прийняття серйозних рішень, це може виснажувати, змушувати нервувати, переживати за результат і постійно боятися зробити помилку. Від цього робота починає асоціюватися у вас з чимось неприємним, і від однієї лише думки про неї, ви починаєте хвилюватися. І коли ви вирішуєте звільнитися, з’являється нова дилема: а чи зможу я знайти нове місце, чи є у мене шанси перевершити конкурентів, чи достатньо у мене досвіду і т. д.
Стати рішучішими вам допоможе усвідомлення того, що страх перед майбутнім, невизначеністю тільки гальмують вас і заважають розвиватися.
Висновок
Багато людей не люблять свою роботу. Це залежить від різних факторів. Щоб змінити своє життя і отримувати задоволення від роботи, потрібно самовдосконалюватись, намагатися змінювати ситуацію на свою користь, діяти. Пам’ятайте, що ваше життя в ваших руках!