Куряче яйце – один з найбільш поширених харчових продуктів, що вживаються людиною в їжу. Ми їх варимо і смажимо, кладемо в ролі інгредієнтів в випічку і запіканки, додаємо в салати і навіть вживаємо в сирому вигляді. З усіх видів їжі – цей курячий продукт отримав особливе визнання і популярність, а користь його у харчуванні людини просто неоціненна. Завдяки добре розвиненому птахівництву, курячі яйця доступні за ціною і є практично в кожному продовольчому магазині.
Кожен українець в середньому з’їдає 300 яєць на рік
За даними Держстату, це більш 13.5 мільярдів яєць на рік. Медична норма Всесвітньої організації охорони здоров’я в споживанні яєць – 260 штук на рік, тобто жителі України майже укладаються в «здорові» показники.
Більшість яєць – з Київської області
У виробництві яєць в Україні лідирує Київська область. За нею йдуть Дніпропетровська, Полтавська, Запорізька і Вінницька області.
Колір шкаралупи залежить від породи курки
Курки з білим пір’ям найчастіше несуть білі яйця, а курки з коричневим – коричневі.
Колір жовтка залежить від харчування курки
Занадто світлий жовток говорить про те, що курку годували погано. Колір нормального жовтка варіюється від жовтого до яскраво-оранжевого кольору. Занадто яскравий жовток не говорить про виняткову користь яйця: зазвичай, це означає, що курку годували добавками-барвниками.
Розмір яйця залежить від віку курки
Чим старше курка, тим більші яйця вона несе.
У двох яйцях міститься денна норма холестерину
Одне яйце містить 186 мг холестерину, денна норма – 300 мг.
Їсти сирі яйця не можна
Особливо яйця з магазину, а не з власного господарства. Яйця можуть бути заражені сальмонелою – небезпечними бактеріями, які живуть і розмножуються в тваринних продуктах. Яйця обов’язково потрібно варити або запікати перед тим, як з’їсти.