Для різних культур треба різні ґрунти: для одних більш пухкі, для інших – щільніші. Різні вимоги і до кислотності ґрунту. Для томатів, перців, огірків, скажімо, підходить нейтральний ґрунт. Якщо він кислий, варто додати попіл або доломітове борошно.
Для приготування ґрунту для розсади я беру два основні компоненти: дернову землю (набираю з того місця, де росла конюшина, нарізаю шматки дерну, перемішую з коров’яком або кінським гноєм, поливаю і витримую) і компост з листя дерев (листя перемішую з гноєм, а потім періодично поливаю і ворушу, витримую два роки).
Для вирощування розсади овочів і квітів я беру в рівних кількостях дернову землю, компост і перегній. Додаю в цю суміш приблизно 10% піску.
Скажімо, якщо вийшло 5 відер ґрунту, то піску потрібно всього піввідра. Необхідно також всипати (на відро суміші) склянку попелу і 20 г доломітового борошна.
Для вирощування культур з дрібним насінням (суниця, петунія) готую легку земляну суміш тільки з компосту і перегною. Зауважу, що для компосту не годиться листя дуба і каштана, оскільки містить багато дубильних речовин, а також фруктових дерев, бо воно зазвичай містить спори грибкових хвороб. Найкращим для компостування є листя бузини, смородини, ясена, горобини, клена та липи. Можливо, їх доведеться збирати в лісі або парку, але справа того варта.
Порадами поділилася Любов ПОБАТ із Радехівського р-ну Львівської обл.