Першу пральну машинку винайшли не так давно — в 1908 році. За якихось 100 років агрегат так щільно увійшов в наше життя, що сьогодні ми й уявити не можемо, як раніше люди прали руками.
Звідки береться запах
Але от біда: пралка почала пахнути гниллю сама і, більш того, речі теж мають неприємний запах. Чому так смердить з пральної машини? Начебто все як і раніше: і режими не змінювалися, і порошок для прання той же, та й машинка ще не стара. Розберемося в причинах і прояснимо ситуацію, як усунути проблему і не допустити її появу надалі.
5 способів позбутися поганого запаху із пральної машини
Як позбавитися від запаху сирості з пральної машини? Розрекламованих баночок для чищення пралок на прилавках предостатньо. Одне «але»: цінники часто кусаються. При цьому магазинні очисники містять у складі кислоти, які є на кожній кухні. Так навіщо платити більше, якщо можна зробити засіб від запаху для пральної машини самостійно? І зовнішні, і внутрішні частини машинки можна почистити, використовуючи народні засоби.
Оцтом
Особливості. Прибрати запах з пральної машинки здатний звичайний оцет. Він розчинить вапняні відкладення і, в тандемі з гарячою водою, знищить бактерії і цвіль. Не проводьте оцтову чистку частіше, ніж раз на шість місяців. Вплив кислоти може завдати шкоди гумовим деталям машинки.
Як діяти
- Одину склянку кислоти заливаємо в лоток замість порошку.
- Виставляємо режим кип’ятіння, тобто температура повинна бути 90°C і вище.
- Чекаємо, коли закінчиться етап «Прання».
- Натискаємо кнопку «Пауза».
- Залишаємо машинку «відкисати» на одну-дві години.
- Знову запускаємо машинку, процес повинен продовжитися з етапу «Полоскання».
- Чекаємо закінчення програми.
- Викручуємо фільтр для зливного насоса і промиваємо, там можуть застрягти шматки нагару, що відколовся.
- Запускаємо найдовший режим додаткового полоскання.
А ще оцет можна використовувати замість ополіскувача. У відділення для кондиціонера потрібно залити три-чотири столові ложки кислоти. Заміна буде додатковою перешкодою появі гнильного запаху. Можна використовувати яблучний оцет, тоді білизна буде мати приємний аромат.
Лимонною кислотою
Особливості. Усунути неприємний запах в пральній машині під силу і лимонній кислоті, яка теж напевно знайдеться на кухні. Таку чистку не можна проводити частіше одного разу на чотири місяці.
Як діяти
- 100 г лимонної кислоти засипаємо в лоток замість порошку.
- Запускаємо програму «кип’ятіння» або іншу з максимальним нагріванням води.
- Чекаємо закінчення етапу «прання».
- Включаємо додаткове полоскання.
- Витираємо барабан і манжету сухою ганчірочкою.
- Дверцята не закриваємо.
Якщо перете багато і кожен день, то можна з профілактичними цілями проводити процедуру раз в місяць-два. Але тоді використовувати не 100 г кислоти, а дві столові ложки, не більше.
Харчовою содою
Особливості. Спосіб допоможе видалити цвіль навіть всередині приладу. Сода добре справляється з грибковим нальотом. Якщо проблема в наявності чорної цвілі на деталях, то це саме той рецепт.
Як діяти
- Змішуємо по склянці гідрокарбонату натрію і теплої води.
- Обробляємо розчином уражені деталі: манжету, лоток.
- Насипаємо в лоток замість порошку ще склянку соди.
- Запускаємо режим кип’ятіння.
- Запускаємо додатково режим полоскання.
Соду можна замінити мідним купоросом. Для цього розводять 30 г у літрі води і обробляють доступні деталі. Залишки можна вилити в барабан і запустити прання з режимом 90°C.
Хлором
Особливості. Хлорвмісні сполуки найкраще видаляють запах з пральної машинки завдяки знезаражувальним властивостям. Використовуйте будь-який засіб для сантехніки на основі речовини, наприклад, білизну.
Як діяти
- У відсік для порошку заливаємо 100 мл засобу.
- Запускаємо програму «кип’ятіння».
- Чекаємо закінчення прання.
- Запускаємо полоскання.
- Протираємо манжету і барабан сухою ганчіркою.
- Залишаємо дверцята відкритими.
За відгуками господинь, така чистка супроводжується сильним запахом. А пари хлору небезпечні для здоров’я. Тому подбайте заздалегідь про провітрювання приміщення. А якщо ви алергік, то краще відмовтеся від застосування агресивного способу.
Таблетками для посудомийних машин
Особливості. Таблетки для посудомийок — ще один дієвий спосіб. Сучасні засоби легко відчищають з посуду жир та забруднення, дезінфікують, прибирають запахи. А значить впораються з цими ж проблемами і в «машині».
Як діяти
- Кладемо в барабан п’ять-шість таблеток.
- Запускаємо високотемпературний режим.
- Слідом — полоскання.
- Витираємо насухо доступні деталі.
Такий метод підійде для несильних забруднень або для щомісячної профілактики утворення накипу.