Елітні лікери. Купувати? Ні, готувати!

Аби посмакувати відомим лікером, не треба викладати чималу суму. Аналоги дорогих лікерів можна приготувати вдома. До вашої уваги рецепт лікеру «Бейліс», «Licor de cafe», «Амаретто» і «Моцарт».

Вони з’явилися у Середньовіччі, коли лікарі, монахи й алхіміки намагались знайти еліксир вічного життя – універсальні ліки проти усіх хвороб, що дарують безсмертя.

Хоча стародавнім ученим це не вдалося, але в результаті їхніх експериментів на світ з’явилися лікери – ароматні алкогольні напої з різними смаками.

У давнину їх використовували суто із лікувальною метою і в ритуальних цілях. Як мікстури, що поліпшують апетит чи полегшують травлення, як любовні еліксири та засоби проти усіх бід душі і тіла. Нині виробництво лікерів розвинене в усьому світі, для багатьох країн вони стали візитівкою. Звісно, коштують такі напої недешево. Але це не проблема.

Аби посмакувати відомим алкогольним напоєм, не треба їхати за тридев’ять земель чи викладати чималу суму, аналоги дорогих лікерів можна приготувати вдома з мінімальними затратами.

А-ля «Бейліс»

Виготовлений 1974 року, цей ірландський лікер став засновником серії вершкових лікерів. Хто хоч раз куштував «Бейліс», запам’ятає його смак назавжди.

0,3 л горілки, 1 банка концентрованого молока (схоже на згущене молоко, але не солодке, можна замінити 300 мл пастеризованих вершків), 1 скл. цукру, 1 ст. ложка розчинної кави, 1 ч. ложка ванільного цукру.

Усі продукти (крім горілки) змішати, довести до кипіння (але не кип’ятити!), остудити влити горілку, перемішати. Зберігати в холодильнику. Коли постоїть, трохи загусне.

Кавовий лікер («Licor de cafe»)

Один з найвідоміших кавових лікерів – «Калуа» – походить із Мексики. Подають його злегка охолодженим із двома кубиками льоду, часто з додаванням молока або вершків, які наливають у келих із лікером дуже обережно за допомогою леза ножа. Також використовують для приготування десертів.

1 л горілки, 250 г натуральної меленої кави, 1 кг цукру, 1 ч. ложка ванільного цукру, ½ ч. ложки кориці, суха цедра половини апельсина, 1 л води.

Каву залити горілкою разом із сухою шкіркою апельсина і меленою корицею. Залишити на вісім днів у прохолодному темному приміщенні, іноді збовтувати. Відтак відфільтрувати через бавовняну серветку. З води і цукру на малому вогні, постійно помішуючи, зварити сироп. Ознакою готовності сиропу для більшості лікерів вважається «перлова стадія кипіння цукру» – коли сироп злегка загусає і на його поверхні починають утворюватися стійкі бульбашки повітря, схожі на перли. Вони залишаються деякий час на поверхні, не розриваючись. У сироп додати ваніль (ванілін або ванільний цукор), остудити, змішати з кавовим екстрактом, налити у пляшки, закупорити і поставити в прохолодне темне місце на 3–4 місяці.


Майже «Амаретто»

Цей напій походить з Італії. Готують його на основі мигдалю та ядер абрикоса, наливають винятково у квадратні пляшки. Кажуть, майстри-склодуви з острова Мурано винайшли пляшки такої форми, щоб навіть на дотик у темноті можна було визначити, що саме наливаєте собі у келих.

0,5 л горілки, по 50 г ядер абрикосових кісточок і мигдалю, по 150 мл води і цукру, 2 ч. ложки ванільного цукру, дрібка кориці, 3 г розчинної кави, 2 бутони гвоздики, 3 горошини духмяного перцю.

Залити мигдаль окропом, настояти 3–5 хв, почистити, підсушити до золотистого кольору на сухій сковороді, за 1–2 хв до закінчення обсмажування додати гвоздику і перець. Помити абрикосові ядра, додати до них корицю і перемішати. Мигдаль і ядра засипати в чисту суху банку. Приготувати сироп: висипати цукор на сковороду з антипригарним покриттям, додати 50 мл води. Прогріти на малому вогні періодично перемішуючи, поки суміш набуде карамельного кольору. Потім додати ванільний цукор, поволі влити 100 мл води, перемішати. Сироп влити в банку з горіхами. Коли суміш охолоне до кімнатної температури, додати горілку і каву, щільно закрити пляшку, кілька разів струснути і поставити в темне прохолодне місце на 30–35 днів, струшувати 3–4 рази на тиждень. Профільтрувати готовий напій.

Шоколадний лікер, схожий на «Моцарт»

Знаменитий шоколадний лікер «Mozart» виготовляють в австрійському Зальцбурзі – рідному місті Моцарта. Можете приготувати «Моцарт» по-українськи.

100 г чорного шоколаду, дрібка ванілі, 0,75 л горілки. Сироп: по 200 мл молока і води, 0,5 кг цукру.

Шоколад дрібно потерти, пересипати в банку, додати ваніль, залити горілкою, закрити, збовтати, настоювати тиждень, щодня збовтувати. Для сиропу все змішати, поставити на малий вогонь, постійно помішуючи, повністю розчинити цукор. Збільшити вогонь, довести до кипіння, варити кілька хвилин. Коли охолоне, додати горілку з шоколадом. Підігріти на водяній бані, щоб розчинився шоколад. Поставити на два тижні у холодильник, щодня збовтувати. Ще раз підігріти на водяній бані, щоб розчинилися шматочки шоколаду, відфільтрувати через марлю. Поставити на п’ять днів у холодильник. Зберігати у холодильнику не довше як три місяці, збовтувати перед вживанням.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook