Консервовані пікантні вишні
- Складіть помиті вишні у літрові банки. Закип’ятить воду.
- Залийте вишню окропом і злийте його, але зливайте гарячу воду не в каналізацію, а в ємність, по якій зможете визначити, скільки окропу у вас пішло на те, щоб покрити вишню в усіх банках. Тобто, крім первинної термообробки вишні ви ще й дізнаєтеся, який об’єм вільного простору в банках.
- Візьміть в півтора рази більше води, ніж злитої з банок, і зваріть розсіл. Справа в тому, що частина солоної води практично моментально проникне в вишню і тому розсолу піде приблизно в півтора рази більше, ніж прісної води, якої вистачило, щоб покрити вишню в банках.
- На літр води беріть одну ложку солі, півтори ложки цукру, оцтову есенцію додавайте дуже обережно, по половинці чайної ложки, доводячи до необхідної концентрації – оцет повинен відчуватися. У нас пішло 2,5 ч. ложки оцтової есенції на всі банки. Це приблизно 90 мл 9%-го оцту. Але треба робити на свій смак. Ну і спеції: чорний перець горошком, духмяний перець, гвоздику, кардамон і корицю. Всі спеції теж кладіть на свій смак.
- Готовий розсіл розливайте у банки і розкладайте спеції.
- Закрийте банки стерилізованими кришками, переверніть догори дном, закутайте ковдрою. Після того, як банки охолонуть, поставте в прохолодне місце.
- Але одну банку я раджу не закривати, а зберігати в холодильнику. Тому що поки літо, поки сезон шашликів, вона ще стане у пригоді.
- До речі! Розсолом від вишень можна збризкувати м’ясо під час смаження шашлику.
Post Views: 43